Aylık arşivler: Eylül 2016

Cep Telefonu İşletim Sistemleri

Yeni bir cep telefonu almaya karar verdiyseniz ancak hangi işletim sistemine sahip telefonu satın almanız konusunda sorun yaşıyorsanız bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyun. Yazımızın içeriğinde sizlere cep telefonu işletim sistemlerinin genel olarak özelliklerinden bahsedecek ve birbiri ile kıyaslamasını yaparak yol gösterici olmaya çalışacağız. Buyurun birlikte cep telefonu işletim sistemlerine bir göz atalım. İşletim sistemi olarak telefonlara en yaygın 3 tane farklı işletim sistemi yüklenmektedir. En yaygın olanı android, sonraki en yaygın olanı IOS ve diğerlerine göre biraz daha az kullanılanı Windows phone işletim sistemleridir. Android işletim sistemini bir çocuğa dahi sorsanız hakkında bayağı bir şey anlatabilir. Çünkü en yaygın biçimde kullanılan işletim sistemi budur. Bu işletim sistemi kullanımı ve maddi açıdan fiyatı olarak en uygun işletim sistemidir diyebiliriz. İstediğiniz her türlü uygulamayı android cihazınıza yükleyebilir ve canınız sıkılınca silebilirsiniz. Android yüklü bir cep telefonuna USB kablo, kablosuz aktarım yöntemleri vb. gibi birçok yöntem ile kolayca resim, ses, müzik vb. gibi dosyalarım yükleyebilir ve silebilirsiniz. Android işletim sistemi Iphone ve nokıa hariç birçok marka tarafından cep telefonlarında kullanılmaktadır.İşletim sistemi, cep telefonu işletim sistemi, android, IOS, Windows phone

İOS işletim sistemi Apple markasının cihazlarında kullandığı bir işletim sistemidir. BU işletim sistemi virüslerden vb. gibi şeylerden kolay kolay etkilenmemektedir. Anlayacağınız sorunsuz bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Bu İOS işletim sisteminin güzel yanıdır. Ancak bir de kötü yanı vardır ki İOS işletim sistemi yüklü olan cep telefonlarına ne yazık ki veri yüklemek o kadar da kolay değildir. Özel bir yazılım üzerinden cep telefonunuza ücretsiz bir şekilde dosya transferi yapabilir ya da ücretli bir şekilde özel marketten indirebilirsiniz. Android işletim sistemi ile kıyaslayacak olursak İOS biraz daha kaba bir işletim sistemidir. Estetik açıdan değil de kullanım açısından kabadır.

Windows Phone da adından anlayabileceğiniz üzere Windows tabanlı bir işletim sistemidir. Pek yaygın kullanımı yoktur. Nokıa markasının cihazlarında şuanda WP kurulu bir halde satılmaktadır. Android ve İOS işletim sistemlerine göre kapalı bir kutudur. Bir şey indirmek istediğinizde internetten indirebilirsiniz. Ancak cep telefonu uygulaması indirmek ve kullanmak isteyen biriyseniz bu pek mümkün değildir.

Okula Başlayacak Çocuklar İçin Neler Alınmalı?

Yaz tatilinin bitmesine çok kısa bir süre kaldı. Kurban bayramının ardından sonra minikler için okul zili çalmaya başlayacak. Okula henüz başlayacak olan 1.sınıf öğrencileri için geçen yıllarda olduğu gibi alıştırma süreci kapsamında olmak üzere okul zili 1 hafta önceden çalmaya başlayacak. Okula henüz başlayacak olan miniklerin okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere şu günlerde birçok aile okul alışverişi yapmaya başladı bile. Peki; minik öğrenciler için okul alışverişi yapılırken neler alınmalı ve nelere dikkat edilmelidir.Okul alışverişi, okula başlama alışverişi, alışveriş

1.sınıf öğrencilerinin ilk okul yılı içerisinde ihtiyaçları olacak şeyleri şöyle sıralayabiliriz. Okul çantası, suluk, kuru boya, kalem, silgi, kalemtıraş, okul kıyafeti, ayakkabı, defter, kalem kutusu, beslenme çantası, pastel boya, resim defteri minik öğrencilerin 1. Sınıfta ihtiyacı olabilecek şeylerdir. Beslenme çantası, sırt çantası, suluk gibi ürünleri alırken iki kat dikkatli olunmalıdır. Sürekli olarak temas halinde olunan ürünler oldukları için bu ürünlerin kanserojen madde içermeyen formüle sahip malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Beslenme çantası ve sırt çantası alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise çocuğunuzun vücut yapısına göre olmasıdır. Minyon tipli bir çocuğunuz varsa büyük boyutlara sahip çantalar satın almanız kullanım sırasında sorun çıkartacaktır. Bu sebepten dolayı çanta alırken boyutlarına özen göstermelisiniz. Kuru boya ve kalem alırken dikkat etmeniz gereken nokta ise yumuşak uçlu ürünler almanızdır. Yumuşak uçlu kuru boya ve kalem alırsanız kullanım sırasında uç kırılması daha az olacağından çocuğunuz resim yaparken ve yazı yazarken daha rahat olacaktır.

Okul kıyafeti ve ayakkabı satın alırken de yine çocuğunuzun vücut yapısı önemlidir. Çok dar veya bol okul kıyafeti almanız çocuğunuzun kıyafetleri giydiği sırada rahatsız olmasına sebep olur. Bu nedenden dolayı üzerine tam oturan ya da çok az bir derece büyük kıyafetleri tercih edin. Ayakkabı seçiminde daha da hassas olmanız gerekmektedir. Tüm gün vücudun ağırlığını çeken ayakların rahat etmesi önemlidir. Çocuğunuzun ayakkabı numarası ne ise o numarada ayakkabı almalısınız. Büyük veya küçük ayakkabı almaktan uzak durun.

YENİ MAKYAJ TRENDLERİ (NEW YORK MODA HAFTASINDAN)

Yeni makyaj trenlerini merak edenler için New York moda haftasına göz attık ve farklı aynı zamanda büyüleyici makyaj trendlerini  sizler için derledik. İşte o mükemmel makyaj trendleri…

 *Örümcek Kirpi Genelde hiç beğenilmeyen hatta bakıldığında tiksinti uyandıran örümcek ayakları bu yıl göz makyajının en yeni trendi olarak karşımıza çıkıyor. Örümcek ayaklarını andıran birbirine yapışık  gibi görünen kirpikleri defalarca görmeye hazır olun.  Moda haftasında bir çok ünlünün bu göz makyajını uygulaması, ilginç görünümlü bu makyaj trendinin 2016 yılının  popüler göz makyajı olacağına işaret ediyor…makyaj, makyaj trendleri, yeni makyaj trendleri*Işıltılı Göz Kamaştıran Makyaj Trendi Işıltılı görünümüyle hayatımıza nüfuz eden strobing tekniği uygulanarak oluşan makyaj pek yeni sayılmasa da en popüler makyaj trendlerinden biridir. Hem yok gibi görünen hem de cilde parlaklık katan bu makyaj trendi tahtını hiç kimseye kaptırmayacak gibi…

 *Metalik Gözler İle Koyu Renk Dudak Uyumu Eyeliner üzerine uygulanan metalik detay koyu kırmızı, koyu mavi, koyu pembe gibi renklerle  tamamlandığında mükemmel bir görünüme kavuşuyor.

 *Kopkoyu Dudaklarla İlgi Çekmeye Ne Dersiniz? New York moda haftasında daha çok kopkoyu rujların kullanılması makyaj trendinin koyu, siyahi renklerden oluşacağını gösteriyor. Oldukça ilgi çekici bir duruşu olan koyu ruj trendi özel günlerde özellikle  gece davetlerinde sizi ilgi çekici ve asil gösterecektir.

 *Mavi Göz Kalemi  Renkli maskara modası etkisini gösterdiğimiz yılın son aylarında kendini göstermişti ve hala etkisi devam etmektedir. Buna bir nevi de olsa benzeyen göz kalemleri (renkli kalemler) bu yaza damga vuracağa benziyor. New York moda haftasında ünlü isimlerin mavi göz  kalemiyle podyumlarda boy göstermesi renkli göz kalemlerinin ilgiyi üzerine toplayacağına benziyor..

 *Doğal Cilt Makyajı Yeni Makyaj Trendlerinden Biri… Gösterişli, abartılı makyaj trendinden sonra defilelerde doğal cilt makyajları göze çarpıyor. Daha doğal ve sade görünmek isteyenler Bajaeast defilesinden ilham alarak doğal makyaj trendine ayak uydurabilirler. Geceden kalma bir görünüme bürünmeye çalışılan  bu makyaj trendinde göz altı morlukları gizlenmeden karşımıza çıkıyor. Pek özen göstermeden  dışarıya çıkıyormuş havasına  bürünmek isteyenler tercihini bu makyaj trendinden yapa yaparsa doğru bir seçim yapmış olur…