Aylık arşivler: Mayıs 2017

burun ameliyatının yapılışı, burun ameliyatında neler önemli, burun ameliyatı sonrası

Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Burun yüz şeklini tamamlayan nefes almamızı sağlayan önemli organlarımızdandır. Burun şeklinin değiştirilmesi konusunda insanlar sağlıklı düşünmek zorundadır. Başkalarının burnu güzel benim neden böyle burnum diyerek gelişi güzel estetik yaptırılmamalıdır. Şayet estetik ameliyat yaptırmayı düşünen kişilerin bilmesi gereken bazı kurallar vardır. Estetik konusunda başarılı olan hekimler tercih edilmeli ve yapılan müdahalede ameliyat yerinin belli olmaması gerekmektedir. Yapılan estetiğin belli olmaması yüzünde doğal bir görünüm olması gerekmektedir. Ameliyat izi belli olmaz ise burun estetiği olduğu da belli olmayacaktır. Estetik ameliyat sonrasında kesinlikle burunda deformasyon olayı olmamalıdır.burun ameliyatının yapılışı, burun ameliyatında neler önemli, burun ameliyatı sonrasıBurnumuzun nefes alma ve vermede bize yardımcı olduğunu kesinlikle unutmamalıyız. Bu bakımdan estetik ameliyat yapacak doktorun gereken kurallara uyması insan sağlığı açısından çok önemli olmaktadır. Başarılı geçen ameliyat sonrasında hasta hem güzel bir buruna sahip olacak hem de rahat nefes alabilecektir. Burun estetiği yaptıracak kişi doktoruna isteklerini belirterek daha fazla istemlerde bulunmamalıdır. Kendi sağlığını riske atacak durumlardan kaçınmalıdır. Estetik ameliyatı yapacak doktor kendi alanında başarılı olmalıdır. Dikkat edilecek kurallar arasında burnumuzda sorun olmasa bile belirli zamanlarda burnumuzun içini muayene ettirmeliyiz. Doktoru aşırı isteklerle zorlamamalıyız. Burun estetiği yaptıracak kişiler uzman doktor ve tam teşekkülü hastaneleri tercih etmelidir. Burun ameliyatlar çok küçümsenecek ameliyatlar olmamaktadır. Gerçekten özenli ve titizlik gerektiren ve dalında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmalıdır.

saçların vitamin ihtiyacı, saç bakımı yapma, saçların ihtiyacı olan şeyler

Saçlarınızın Vitamine De İhtiyacı Vardır

Saç hücrelerinin de sağlıklı şekilde uzayabilmesi ve sağlıklı kalabilmesi için vitamin ve mineral desteği alması gerekir. Bu nedenle beslenme şekli son derece önemlidir. Düzensiz beslenme, katkı gıdalı maddelerin tüketimi, sigara ve alkol gibi zararlı maddelerin kullanımı zamanla saçlarınızın da sağlıksız kalmasına ve dökülmesine neden olur. Aynı zamanda saçlarınızın çabuk kırılmasına ve daha uzun sürede uzamasına neden olur. Bu etkileri azaltmak ve saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmak için öncelikle beslenme şeklinize dikkat etmeniz gerekir. Alacağınız vitaminleri öncelikle yemeklerden almaya özen göstermenizde fayda var.saçların vitamin ihtiyacı, saç bakımı yapma, saçların ihtiyacı olan şeylerSaçlarınızın sağlıklı uzaması için A vitamini alabileceğiniz besinler seçmeye özen gösteri. Ispanak, yumurta, patates A vitamini açısından zengin besinlerdir. Bu besinleri tükettiğinizde saçlarınızın daha hızlı uzadığını ve cildinizin daha sağlıklı hale geldiğini görebilirsiniz. C vitamini almanız da saç dokusundaki bozulma ve hasarın engellenmesini sağlar. B7 ve B3 vitaminleri de saç dökülmelerini önlemek, saçların uzamasını sağlamak ve saç köklerini güçlendirmek için gerekli olan vitaminlerdir. Bu vitaminleri alarak saçlarınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygun saç bakım ürünleri de kullanmanız saçlarınızı olası dış etkenlere karşı korumanıza yardımcı olur.

Saçlarınızı korumak için hem içerden hem de dışardan koruma sağlamanız gerekir. Beslenme, vitamin ve mineral desteği vücudunuzu ve saçlarınızı içerden korumanızı sağlarken saç bakım ürünleri de dışardan korumanıza yardımcı olur. Zararlı maddelerden uzak durmak, doğru beslenme planını bulmak vücudunuzun vitamin ve mineral desteğini sağlamak için yeterli olacaktır. Kullanabileceğiniz bakım ürünleri ile güneş, soğuk ve sert hava, ısıya dayalı işlemler gibi dış faktörlerin neden olduğu etkilerden korunmanızı sağlar. Saçlarınızı dış etkenlere karşı korumak için öncelikle saç derisinin nemli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer saçlarınız çok çabuk yağlanıyorsa daha sık yıkayabilirsiniz. Yıkama öncesinde ya da sonrasında kullanabileceğiniz bakım yağları saçların nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca saçlarınıza haftalık uygulayabileceğiniz maskeler de kırılmaların ve saç dökülmelerinin azalmasını sağlar. Bu anlamda saçınıza uygun olan maskeleri tercih etmeniz gerekir. Bazıları çok daha fazla yağ içerdiği için zararlı olabilir.

herkese hitap eden abiyeler, her bütçeye uygun abiye, şık abiye modelleri

Her bütçeye hitap edecek abiyeler!

Kadınların düğün, balo, mezuniyet gibi özel günlerde vazgeçilmez kıyafetlerinden biri olan abiyeler günümüzde oldukça çeşitlenmiş olmakla beraber, herkesin kendisine uygun bir modeli bulabilirsiniz. O modelin çeşitlerinden faydalanabileceği, ekonomik anlamda geniş bir fiyat aralığına hitap eden, her kesimden ve anlayıştan kadınlar için uygun bir modelin bulunabildiği bir giyim ürünü haline geldi.  Abiye modellerinin bu denli çeşitlilik göstermesinin sebebi kadınların bu modellere duyduğu ilginin yanında, son dönemde yapılan kimi düzenlemeler sayesinde bu düzenlemelere ayak uyduran tekstil firmalarının büyük payı bulunuyor. Özellikle muhafazakâr kadınlar için eskiden giymenin mümkün görünmediği abiyeler, günümüzde yukarıda bahsi geçen düzenlemeler sayesinde ve bu yönde artan talep nedeniyle, muhafazakâr kadınlar için de uygun hale getirilmiş, yeniden tasarlanarak muhafazakâr kadınların beğenisine sunulmaktadır. Bu durumun bir sonucu olarak da bu kıyafetler ülke genelinde çok yaygın hale geldi. Günümüzde bir kadının bu kıyafetlerden bir tanesini alabilmek için gidebileceği yüzlerce mağaza bulunuyor. Özellikle internet olanaklarını kullanarak, online ortamdan satış yapan firmaların ürünlerine göz atıp, kendiniz için en uygun ürünü satın alınabiliyor.herkese hitap eden abiyeler, her bütçeye uygun abiye, şık abiye modelleri

Büyük beden kıyafetler!

Kilo sıkıntısı yaşayan kadınların da abiye giymesini mümkün hale getiren üretici firmalar, kilolu kadınların abiye benzeri ürünleri giyemeyeceği algısını ortadan kaldırdı. Büyük beden kadınlar için de yukarıda bahsi geçen düzenlemeler ve tasarımlar yapılmış, kilo problemi olan kadınların da kullanabileceği ve içerisinde rahatsız olmayacakları abiye modelleri piyasaya sürülmektedir. Bir alt başlık olarak tesettür abiye büyük beden arayan muhafazakâr kadınlar için de bu ürünlere ulaşma olanakları hayli fazla olmaktadır. Sadece tesettür kıyafetler satan mağazalarda daha fazla çeşit olduğundan bu mağazalar tercih edilebileceği gibi aynı zamanda internet olanaklarından faydalanarak mağazaların sitelerinde ve ya arama motorları kullanılarak tesettür abiye büyük beden araması yapılmasıyla beraber, oldukça kolay bir şekilde istediğiniz model ürünlere bakma şansınız bulunuyor.

Fiyat aralığını sizler belirleyin!

Online yapacağınız aramalarda giyim mağazaları fiyat aralığını belirleyerek arama yapabileceğiniz bir yazılımla karşınıza çıkıyor ve sizin için uygun olmayan fiyatlarda olan ürünlere bakarak zaman kaybı yaşamanızın önüne gelmektedir. Kullanımı oldukça kolay olan bu sitelerden alışverişlerinizi güvenle yapma imkanına sahipsiniz.

Akıllı telefonlar ile ne yapılır, akıllı telefon kullanarak yapılabilecekler, akıllı telefon kullanımı

Akıllı Telefon İle Neler Yapılabilir?

Akıllı telefon kullanımı son yıllarda bir hayli yükseliş gösterdi. Bu kadar satışın yükselmesinin sebebi sadece dokunmatik ekranların gelişmesi vb. değil elbette en büyük etken yazılımsal olarak hem telefonların hem de hizmetlerin gelişmesidir. Telefonların yazılımları geliştirilince bunu gören birçok devlet kurumu,  özel işletme vb. gibi yer hizmetlerini sunmak üzere telefon yazılımları yaptırmaya başladı. Hal böyle olunca neredeyse her türlü işlemi cep telefonu üzerinden yapabilmek mümkün hale geldi. Yazımızda sizlere cep telefonunuz ile yapabileceğiniz bazı şeylerden bahsetmek istiyoruz. Akıllı telefonunuz ile yapabilecekleriniz;Akıllı telefonlar ile ne yapılır, akıllı telefon kullanarak yapılabilecekler, akıllı telefon kullanımıBankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz

Günümüzde her bankanın mobil bankacılık kanalları geliştirilmiştir. Cep telefonunuza indireceğiniz bankacılık uygulaması ile istediğiniz her yerde bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme, cep telefonunuza lira yükleme, para transferi yapma ve daha pek çok bankacılık işlemlerinizi cep telefonunuz ile yapabilirsiniz.

Video sitelerinde ya da dizi-film sitelerinde zaman geçirebilirsiniz

Video, dizi ya da film izlemeyi seviyorsanız cep telefonunuz ile internetinizin bulunduğu her yerde eğlenebilirsiniz. İstediğiniz filmi istediğiniz zaman istediğiniz yerden gönül rahatlığıyla ve pratik bir şekilde izleyebilirsiniz. Hangi televizyon kanalını izlemek istiyorsanız ya da ne tür video-film-dizi izlemek istiyorsanız onu internetten cep telefonunuz aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Akıllı telefonunuz ile sosyalleşebilirsiniz

Birkaç yıl öncesine kadar bu cümleyi kursak herhalde güler geçerdiniz ancak günümüzde ne yazık ki sosyalleşme de sanal ortama taşındı. Keşke en azından bu gerçek hayatta kalsaydı dediğimiz bir şey ancak ne yazık ki yapacak bir şey yok. O halde size tavsiyemiz pek insan içine çıkmayı sevmiyor ve sanal alemde hayatınızı yaşamayı tercih ediyorsanız akıllı telefonunuz ile facebook senin twitter benim gezerek sanal dahi olsa sosyalleşebilirsiniz.

Oyun oynayabilirsiniz

Canınız sıkıldığında bir şeyler yapmak istiyorsanız akıllı telefonunuz ile oyun oynayabilirsiniz. İsterseniz online isterseniz de offline olarak telefonunuz üzerinde oyun oynayabilirsiniz. 2 ve 3 boyutlu olarak üretilip piyasaya sürülen bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olan mobil oyunları indirip oynayabilirsiniz.

dekorasyon nasıl yapılır, dekorasyon yapmanın yolları, dekorasyonun püf noktaları neler

Dekorasyonun Püf Noktaları

Dekorasyonda bazı püf noktalarını bilmek, sizlere dekorasyon kararlarını verirken kolaylık sağlamaktadır. İnsanı mutsuz eden en önemli kombinasyonlardan biri de, ışık düzeni ile eşyaların ve sizin yaşadığınız yerin arasında olan bağlılıktır. Eğer ki, flouresan ışık kullanıyorsanız çok sevimsiz ve ya renk kalitesi insanı hastanede gibi hissettiren bir şey kullanıyorsunuz denilebilir. Oysa güneşin renk sıcaklığı bize ne yapmamız gerektiğini işaret eder. Artık çağımız teknolojisi bize güzel ve cepleri yakmayan ürünler sunmaktadır. Işık gücü ve renk sıcaklığı sizin istediğiniz gibi, ancak cebinizi diğerlerine göre daha az boşaltan ışık kaynakları kullanılabilir. Renk sıcaklığı ise, 5600 Kelvin derecesi ya da yakın derecelerde ışık kaynakları almalısınız.dekorasyon nasıl yapılır, dekorasyon yapmanın yolları, dekorasyonun püf noktaları nelerTepeden aydınlatma kullanmayın. Ve aydınlatma elemanının içindeki ampulü oturduğunuz yerden görülmeyecek şekilde ayarlamalısınız. Çok koyu renkleri bir arada bulundurmayınız. Boğucu etki yaratabiliyor. Birbirine yakın tonları bir arada kullandı iseniz, bunların yanına bir adet çok sevdiğiniz ve uyumlu olacak renk seçmelisiniz. Kırlentlerinizde, perdelerinizde, aksesuarlarınızda ya da çalışma odanızın sandalyesi olarak bu rengi değerlendiriniz. Renk kullanmaktan çekinmemelisiniz. Ancak dengeyi de kaçırıp abartıya gitmeyin. Bir rengi ortaya çıkartmanın yolu, onu çok fazla ve tekrar tekrar ya da büyük bir alanda kullanmaktan ibaret değildir. Gerektiği kadar ve onu ortaya çıkaracak bir renk ile destekleyerek uygulayınız.

Gerek koltuk, gerekse de halınızın desenli olmasından kaçınmalısınız. Sadece birinin desenli olması yeterli gelecektir. Birbirinden farklı yüksekliklerde eşyalarınızı bir duvara dizmeyiniz. Hepsinin yerini onların değerini ortaya çıkaracak şekilde planlayınız. Dikkat çekmesini istediğiniz eşyalarınızı, tonsürton renkler arasında ekstra bir renk seçerek vurgulayabilirsiniz. Mesela kahverengi tonlar arasında kırmızı bir vazo kullanılabilir. Her birinin diğerleri ile aynı çerçeve rengi olduğu sertifika ve diplomalarınızın arasında, en önemlisinin çerçevesinin kırmızı olmasını sağlanıp bir uyum yakalamanız mümkündür. Bitkilerinizi dekorasyon uğruna iç bölgelere almayın. Onlar her zaman ışığa yakın olmak isterler. Girişinizin aydınlık olmasına gayret ediniz. Ve mümkünse, girişinizde bir karşılama koltuğu edinmelisiniz. Dekorasyonlarınızda hiçbir rengin aşırısına kaçılmaması gerekir. Evinizi hiçbir zaman yer, koltuk ile duvarı mavi gibi bir seçim ile değerlendirmeyiniz.