Aylık arşivler: Temmuz 2017

psikolog ile iletişim kurabilme, psikologların hastaya yaklaşımı, psikologların hasta ilişkisi

Psikolog Rahatlığı Nasıl Sağlanır?

Kişisel konulara ilgili bir psikolog ile paylaşım yapılmak istendiğinde danışan tercihi çoğu zaman hemcins uzmanlardan yana olmaktadır. Bilim insanları yıllardır devam eden sorunlara çözüm üretirken Ülkemizin de dahil olduğu birçok toplum bu çözümleri uygulamakta gecikebiliyor. Dünya da gelişmiş ülkelerde 100 yılı aşkın süredir sunulan psikolojik yardımlar ülkemizde son 20 yıl içinde hareketlilik kazanmıştır. Bayan psikolog uyumu konusunda oldukça alternatife sahip şanslı şehirlerarasında yer almaktadır. Son yıllarda hızla yükselen meslekler arasında yer alan psikolojik uzmanlık ülkemizde son derece kaliteli ve başarılı sonuçlar alınan alanlar arasında yer almayı başarmıştır. Yaşam endeksinin zorluğu göz önünde bulundurulduğunda şehrin ne denli karmaşık bir yapı içinde olduğu ortaya çıkan sonuçlar arasında yer almaktadır. Bu karmaşık yaşam özellikle bayanlar için daha zor bir çevreye sebep olmaktadır. Gerekli desteği aldıktan sonra başarıya giden yol daha hızlı olacaktır.psikolog ile iletişim kurabilme, psikologların hastaya yaklaşımı, psikologların hasta ilişkisiPsikolog ile Konuşabilmek

Çoğu insan psikolojik sorunlar yaşamaya başladığı zaman, profesyonel destek almak yerine farklı şekillerde zihnini rahatlatmaya çalışır ve psikolog kelimesini duydukları zaman uzak kalmayı tercih ederler. Kendilerini rahatlatmaya çalıştıkları ya da rahatlattıklarını zannettikleri bazı aktivitelerin onlara yarar mı sağladığını yoksa zarar mı verdiğini pek düşünmezler çünkü psikolojik sorunlarla ilgilenilmesi için bir psikoloğa gitmek insanlara gereksiz bir davranışmış gibi gelmektedir. Bayan psikolog rahatlığı sayesinde artık insanlar bayanları da rahatça tercih edebilmektedirler. Psikolojik destek almayı kabul eden bireyler ise  aynı zamanda kendi cinsiyetlerine göre bazen erkek bazen de bayan psikolog tercih etmektedirler.  İstanbul bayan psikolog rahatlığı konusunda ilk akla gelen şehirlerden birisidir.

Bir psikolog ile terapi sürecine başlamak ve bunu rahat bir şekilde sürdürebilmek tamamen danışan kişinin kendini ne kadar rahat hissettiğine bağlıdır. Psikolog seçimi her ne kadar bireysel bir seçim olsa da  bayan psikolog rahatlığı anlamında insanlar bilgi sahibidir ve tercihlerini çoğu zaman bayandan yana kullanmaktadır. Psikoloğa danışmak için giden insanların öncelikli beklentisi, psikoloğun kendilerini eleştirmeden ve yargılamadan dinlemesi ve onları olduğu gibi kabul etmesidirBayan psikolog rahatlığı bu konuda danışan insanların kendilerini daha rahat e açık hissetmelerini sağlamaktadır. Çünkü kendileri dinlemekte olan uzmanın bu denli rahat oluşu danışanların rahatça kendilerini ifade etmelerine olanak sağlamaktadır.

20li yaş dişleri, 20lik diş acısı nasıl geçer, kök diş acısı

Kişiye Göre Acısı Değişen 20’li Yaş Dişleri, Herkeste Aynı Değildir

İnsanoğlu doğduğu andan itibaren hep gelişime vücudu açıktır. Her dönemin kendine as değişim gösterdiği için insanoğlunda da değişim hiçbir zaman bitmez. Özellikle de değişimin bazı kişilerde de acı verdiği durumlardan biri ise dişlerin çıkmasıdır. Bebeklerin ilk diş çıkma dönemi aileler için ve bebek için hiç de kolay değildir. Bu dönemde bebeklerde ailelerde sancılı günler geçirir. Ancak bu dönem bir şekilde atlatılır. Ancak diş konusunda gelişim ve değişim yıllar boyunca devam eder. Bu değişimlerin başlarında ise çoğu kişi de sancılı olan 20’li yaş dişinin çıkma evresini belirtir. Bu dönemi çoğu kişiler çok zor atlatmaktadır.20li yaş dişleri, 20lik diş acısı nasıl geçer, kök diş acısı

20’li Yaş Dişi 20 Yaşında Mı Çıkar?

Adına bakarsak bu diş herkeste 20 yaşında çıkar, algısı oluşturur. Fakat kişiden kişiye değişen bu durum kiminde 19 yaşında çıkarken, kimi insanda ise 30 yaşına kadar çıktığı oluyor. Bu evrenin değişmesi kişinin yapısına ve gelişimine göre değişiklik göstermesi gayet doğal bir durumu ifade eder. Bilhassa dişlerde ağrı hisseden pek çok kişi bu ağrının 20’lik dişten kaynaklandığını düşünür ve zaman zaman bu kişiyi aldatmaktadır. Bu nedenle diş doktoru uzmanına giderek ağrı olduğunda diş muayenesi olmak gerekiyor.

Ağrı Yapan 20’lik Dişi Çekmek Doğru Mu?

Bu konuda dişi görmeden ve dişin gelişimini görmeden bir şey söylemek asla doğru değildir. Bu nedenle de uzman kontrolü ile bu sorunun cevabını almak en doğrusudur. Sizde 20’lik dişinizden kaynaklı ağrı olduğunu ve sızlama olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka en kısa sürede uzmana giderek kontrol ettirmelisiniz. Özellikle bu konuda tek bir diş uzmanına gitmektense en az iki farklı uzmana giderek kontrol yaptırmak çok daha sağlıklı olacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde dişlerin gelişimini ve ağrının hangi dişten kaynaklı olduğunu tespit etmek çok kolay olmaktadır. Bu nedenle fazla acı çekmeden mutlaka diş doktoruna giderek dişi göstermekte fayda vardır. Günümüzde hala ağrıların çok şiddetli olmasını bekleyen hastalar mevcuttur ki, bu durum diş hastalıklarının en tehlikeli evresi olarak kabul edilmektedir.

kanser riskini azaltma, egzersiz ile kanserden korunma, egzersizin kansere etkileri

Egzersizler ile kanser riskini azaltın

Son yıllarda pek çok kanser türü bireylerin karşısında olurken, elbette ki doğru adım ve erken teşhis her zaman hastalıklardan kurtulabilmek ve yakalanmamak için oldukça önemlidir. Bunun için bazı bilgilere yer vermek önemli olurken, egzersizler ile birlikte bazı kanser türlerinin risklerini en aza indirme imkanına sahipsiniz. Bazı bilimsel sağlık dergilerinde doğru şekilde yapılan egzersizlerin birçok kanser türün gelişimini durdurduğunu ve özelliklede riskini en aza indirdiğini belirterek uzman doktorlar ile ispatlanmış yazılar yayınlanır. Bazı kanser türlerinde egzersiz ile risklerin en aza indirildiği yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler ile kanıtlanırken, aşağıda yer alan 7 farklı kanser türünde değerler şöyledir.kanser riskini azaltma, egzersiz ile kanserden korunma, egzersizin kansere etkileriEgzersizin kansere etkisi

  • En güçlü etki, doğru ve zamanlı egzersizler ile % 42 azalma ile yemek borusu kanserinde görülmektedir.
  • Yine karaciğer kanserinde de her ne kadar azalma olsa da bu değer % 27 olarak tanımlanmıştır.
  • Akciğer kanserinin azalma riski, egzersizler ile birlikte % 26’ lık bir değerler hastalara sunulmaktadır.
  • Kan kanserinin farklı türleri bulunsa da bir türü için zamanında yapılan egzersizlerin kanser riskini % 20’ ye kadar azalttığı belirtilmiştir.
  • Göğüs kanseri riski de % 10’ a kadar düşükte olsa azalma payı bulunmaktadır.
  • Elbette ki yapılan fiziksel aktivitelerin artması ile başka sorunlarda ortaya çıkması muhtemel olurken, erken evre prostat ve cilt kanserlerinde artış gözlemlendiği belirtilmiştir.

Fırsat buldukça yürüyüş

Günlük belirli bir miktar yürüyüş, hafif tempo koşu, nem nefesinizin açılması hem de vücut direncinizin sağlanması, uyku kolaylığı sağlamak adına önemlidir. Boş zamanlarınızda yürüyüş yaparak, sağlığınıza ciddi ölçüde etki edebilirsiniz. En basit olarak, iş yerinize giderken, birkaç durak önce inerek günün ilk egzersizlerini işe giderek yapabilirsiniz. Yine iş sonrası da evinize yakın bir mesafede yürüyüşe başlayarak, en azından boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Böylelikle ileride yaşanabilecek olumsuz sonuçlara karşı bir kalkan oluşturabilir, bazı kanser türlerinde azalma payından faydalanabilirsiniz. Yürüyüşleriniz haftalık 150 dakika olarak gerçekleştiğinde bunun orta düzey bir efor olarak tanımlanması mümkündür.  Hastalığa yakalandığınızda ise tedavi sürecini elbette ki yaptığınız egzersizler, beslenme düzeni, koruduğunuz kilonuz ve uyku düzeniniz kolaylaştırabilecektir.

ucuz kırtasiye ürünleri, kırtasiye ürünlerinde sağlık, sağlık açısından ucuz kırtasiye ürünü kullanımı sakıncaları

Ucuz Kırtasiye Ürünlerinde Yapılan Hileler

Okulların açılmasıyla birlikte velilerin alışveriş koşturmacalarının hız verdiği şu günlerde kırtasiye malzemeleri yine en önemli sorun haline geldi. Alışıla gelmiş okul öncesi alışverişler hem bedenlerimizi hem de zihinlerimizi inanılmaz derecede yormaktadır. Bu yoğun günlerde ucuz kırtasiye ürünlerinde yapılan hileler konusunda dikkatli davranmamız çocuğumuzun gelecek yaşantısını tamamen etkileyeceğinden alışverişe çıkmadan önce biraz bilgi sahibi olmakta fayda vardır.ucuz kırtasiye ürünleri, kırtasiye ürünlerinde sağlık, sağlık açısından ucuz kırtasiye ürünü kullanımı sakıncalarıUcuz kırtasiye ürünlerinin kanserojen madde taşıyabileceği konusunda artık neredeyse hemen hepimiz bilgi sahibiyiz. Özellikle dikkat etmemiz gereken husus yerli mallarını kullanmamız gerektiğidir. Batı dünyasının kırtasiye malzemeleri ağır metaller kullanabiliyor. Bu metaller; baryum, arsenik, kurşun, civa olabilmektedir. Bu tür maddeler ise tükürük ya da ter bezleriyle vücuda geçerek küçücük bedenlerin farkında olmaksızın maruz kaldıkları kimyasalların ileride bedenlerine verecekleri zararlardır. Çünkü vücuda giren bu maddeler ilerleyen yaşlarda karaciğerlerine, böbreklerine, üreme organlarına ve hatta sinir sistemlerine kadar zarar verebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra gümrük işlemlerinde de ucuz kırtasiye ürünlerinde yapılan hileler söz konusudur. Sağlıksız ucuz ürünler çeşitli hilelerle gümrük kapılarından geçerek piyasaya sürülmektedir. Bu konuda yapılabilecek öncelik yerli malı kullanmak olabilir. Ayrıca ürünlerde muhakkak TSE ve CE işaretlerinin bulunmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Şüphelendiğimiz ürünleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temsilcileriyle iletişime geçerek bildirebilir diğer velilerin de bu ürünleri kullanmasını engelleyebiliriz. Tüm bunların yanı sıra çocuklarımıza el yıkama alışkanlıklarını daha da sıklaştırmaları konusunda uyarıcı olmamız da faydalı olacaktır.

Alınan ürünlerin albenili olmaları bir nevi teşvik olabildiği gibi zararlı da olabileceğinden dikkat edilmesi gerekmektedir. Taşıyacakları çantalardan, kullanacakları kalemlere kadar tüm malzemelerin titizlikle seçilmesi gerekmektedir. Sadece albenili olmaları güzel olmaları onları satın almamız için yeterli sebep olmamalıdır. Alacağımız çantanın onun omurilik gelişimine ne kadar hasar verebileceğini göz önünde tutarak satın almalıyız. Veya sağlıklı gelişimi için içmesini sağlamak amaçlı matarasına koyduğumuz suyun zararlı olmaması için matarasını özenle seçmeliyiz. Ürünleri teşvik edici nitelikte ve kaliteli ucuz kırtasiye ürünleri İstanbul mağazalarından birisinde muhakkak ki bulabiliriz. Tercihlerimizi yapmadan evvel yapacağımız ufak araştırmalar bizlere doğruyu göstermekte çok faydalı olacaktır. İleriki yaşamlarına şimdiden yön vermeye çalıştığımız çocuklarımızın kaliteli yaşam sürmesinin temellerini şimdiden atmak zorundayız.

göğüs büyütme operasyonu, göğüs nasıl büyütülür, operasyon ile göğüs büyütme

Göğüslerinizi Küçük Hissediyorsanız Buyrun

Her ne kadar da göğüs ölçüleri vücutlarınız ile orantılı olmuş olsa dahi, bazı bayanlarımız için maalesef bu durum öyle olmuyor. Eğer ki göğüs ölçülerinizi normalinden küçük hissediyorsanız, artık sizlerde bu konuda estetik merkezlerinden, uzman doktorlar ve cerrahlar ile görüşerek profesyonel destek alabilirsiniz. Günümüzde estetik sektörü oldukça gelişmiş olurken, ameliyat korkusu olan bayanlarımıza da sunulan hizmetler dahilinde artık, ameliyatsız meme büyütme estetiği mümkün hale gelmektedir. Bu işlemler oldukça kısa sürerken, iyileşme süreci de rahat olmasından dolayı tercih sebeplerinden olmaktadır. Aşağı da yer alan başlıklar altından, işlemlerin nasıl uygulandığı, uygulanan işlemler sonrası kazanılan hacmin kalıcılık süreleri ve diğer konularda da bilgilere ulaşabilirsiniz.göğüs büyütme operasyonu, göğüs nasıl büyütülür, operasyon ile göğüs büyütmeAmeliyatsız büyütme işlemi nasıl yapılıyor?

Genel olarak kesiler ve dikiş izlerinden korkan, tedirgin olan bayanların tercihleri arasında yer alıyor. Bilmeniz gerekir ki, ameliyatsız olan bu işlemler ortalama olarak 30 ile 60 dakika aralığında gerçekleştirilmektedir. Böylelikle gerek daha kolay gerekse de ağrısız olmasından dolayı günümüz bayanlarımızın tercihleri arasında. Bu işlemler; çok küçük bir delik noktasından enjektörler ile birlikte dolgu malzemeleri kullanılarak uygulanmaktadır. Dolgu malzemeleri ise aqualift, hyalüronik asit olarak belirlenirken su bazlı olarak tercih edilmektedir. Bahsedilen çok ufak bir kesi içerisinde sokulan enjektör ile göğüs hacim kazandırılmakta ve şekillendirilmektedir. Fakat genel olarak bu işlemler, 1-2 beden kadar ameliyatsız meme büyütme estetiği için tercih edilmektedir. Eğer ki daha büyük göğüs ölçülerine sahip olmak istiyorsanız, protez göğüs modellerine göz atmanız gerekiyor.

İyileşme ve işlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Bahsetmekte olduğumuz bu işlemlerden sonra ilk hafta ağır spor hareketlerinden uzak durmak sizlere sağlık açısından destek olacaktır. Yine bilmeniz gerekiyor ki, meme dokusu altından yapılan bu uygulama, süt bezleri ile yakından bir bağlantısı yoktur. Bundan dolayı emzirme konusunda her hangi bir engel teşkil etmeyecektir. Uygulamanın ilk günlerde ameliyatsız meme büyütme estetiği sonrası oluşan şişlikler kısa zamanda ortadan kalkar ve iyileşme süreci de oldukça rahattır. Bu dolgu malzemelerinin kalıcılığı ise ortalama 5 ile 8 sene aralığında değişiklik gösterirken, tekrar uygulanması ve tekrar hacim kazandırılması da mümkündür.