Aylık arşivler: Ocak 2018

arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

ARABALI KURYE KİME DENİR?

Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde nüfusun sürekli olarak artması sonucunda trafik büyük bir sorun haline gelmiştir. İnsanlar zamanlarının büyük bir kısmını trafikte harcadıkları için oldukça büyük sorun olarak bu durum yaşamlarına yansımaktadır. Trafik sorununu ortadan kaldıracak bir çözüm bulunmamıştır. Bu durum genel olarak taşımacılık alanında da çeşitli çalışmaların yapılmasına neden olmaktadır. İnsan sayısının artması ihtiyaçların da artmasına neden olduğu için kargo firmalarının sayısında gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Bununla birlikte kargo firmalarının çeşitli dağıtım yöntemleri bulunmaktadır. Arabalı kurye bu dağıtım yöntemlerinin başında gelmektedir. Sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle konforlu ve hızlı bir dağıtım yapılmasını sağlamaktadır.Arabalı kurye genellikle trafikte araçlı olarak seyahat eden ve dağıtımlarını bu şekilde yapan kişilere denilmektedir. Kargo firmalarının en çok kullandığı dağıtım yöntemlerinin başında gelmektedir. Geniş bir alanda dağıtım yapılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde farklı alanlara aynı gün içerisinde ulaşmak ve bu şekilde daha sağlıklı bir dağıtım yapmak mümkündür. Bununla birlikte daha ağır gönderilerin dağıtımı yapılmaktadır. Ağır olan ürünlerin dağıtımının araçsız bir şekilde yapılması mümkün değildir. Yapılsa dahi çok fazla zaman kaybı yaşanacağı için araçların kullanılması tercih edilmektedir. Bununla birlikte kargo çalışanları için de daha konforlu bir çalışma şekli sunulmaktadır.arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

Arabalı kurye çalışanları genel olarak mesai saatleri içerisinde çalışma göstermektedir. Dağıtımlar farklı bölgelerde kolaylıkla yapılmaktadır. Trafiğin olmadığı saatlerde ulaşım çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Aynı gün içerisinde dağıtımların büyük bir kısmı müşterilere ulaşmaktadır. Ayrıca daha güvenli bir taşıma imkanı sunduğu için kırılması ya da zarar görmesi muhtemel olan ürünler kolaylıkla taşınmaktadır. Genel olarak araçlarda bulunan takip sistemi merkez tarafından sürekli olarak kontrol edildiği için müşteriler de internet üzerinden kargolarının dağıtım olarak hangi bölgede olduklarını kolaylıkla izleyebilirler. Aynı zamanda takip sistemi kargoların bire bir izlenerek merkez tarafından kontrol sağlandığını da göstermektedir. Bu şekilde başarılı bir şekilde kargolarınıza ulaşabilirsiniz. Arabalı kuryeler dağıtım açısından tecrübeli kişilerden oluşmalıdır.

arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

Arabalı Kurye Kime Denir?

Kurye olarak çalışmak isteyen kişi ya da kişilerin karşılarına farklı kurye çeşitleri çıkmaktadır. Kişi, eğer kurye çeşidinin gerektirdiği şartları sağlayabiliyor ise, ilgili kurye alanında görev yapabilmektedir. Kurye çeşitleri; yaya kurye, moto kurye, arabalı kurye, uçak kurye, acil kurye ve Express kurye gibi isimlerle karşımıza çıkmaktadır ve hem gündüz mesai saatleri içerisinde, hem de gece mesai saatleri dışında bu kurye çeşitleri hizmet vermektedir. Kurye olabilmek için gerekli olan belli başlı kurye olabilme şartları sağlayan kişi ya da kişiler; hangi kurye alanında görev yapmak istiyorlarsa, ilgili kurye alanın gerektirdiği ekstra özellikleri de sağlamalıdırlar.arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak Yani bazı kurye alanlarında farklı özelikler de istenilebilmektedir. Mesela yaya kurye alanında kurye olabilmenin gereklilik arz eden belli başlı şartlarının sağlanması yeterli olurken; arabalı kurye alanında bu şartlara ek olarak gerekli ehliyet ve iyi derecede araba kullanabilme özelliği istenilmektedir. Kurye olabilmenin gereklilik arz eden belli başlı şartları; kişinin elinin ayağının tutuyor olması, özellikle görmeye ve duymaya yarayan duyu organlarında ciddi sağlık problemlerinin olmaması, en az ilkokul mezunu olunması, iyi derecede Türkçe bilinmesi ve kuvvetli harita bilgisine sahip olunması olmaktadır. Arabalı kurye alanında çalışmak isteyen kişi ya da kişilerin hem bu şartları sağlayabilmeleri, hem de gerekli olan ehliyete sahip olmaları ve iyi derecede araba kullanabilmeleri gerekmektedir.

Arabalı kurye işinde çalışmak isteyen kişi ya da kişiler bu şartları sağlayabilmeleri durumunda bu işte çalışabilirler. Daha çok uzun mesafelere bakacakları için arabalarla bu işi yaparlar. Karşılarına bu alanda 2 farklı çalışma sistemi çıkmaktadır. Bu işte çalışmak isteyen kişi ya da kişilerin karşılarına çıkan çalışma sistemlerinden birincisi; maaş+sigortaya dayalı çalışma sistemi olmaktadır. İkincisi ise; % 50 olarak bilinen çalışma sistemi olmaktadır. Birinci sistemde kişi ya da kişiler düzenli olarak her ay maaşlarını alırlar ve yine düzenli olarak her ay sigortaları yatar; ikinci sistemde ise ilgili kurye firmaları ya da şirketleri, bu alanda görev yapacak olan kişi ya da kişilere belli bir yüzde var, yüzde 50 olarak adlandırılmaktadır ancak her firmanın ya da şirketin vereceği yüzde arabalı kurye alanında değişkenlik gösterebilmektedir.

acil kurye nedir, acil kuryenin farkları, acil kuryenin diğer kuryelerden farkı

Acil Kurye Hizmetinin Diğer Kurye Hizmetlerinden Farkı Nedir?

Acil olarak ilgili adreslere yetiştirilmesi gereken zarf paket ya da eşyalar; acil kurye hizmeti sayesinde artık vakit kaybı yaşanılmamdan ulaştırılabilmektedir. Bu sayede insanlar vakit kaybı yaşamazlar ve hangi adrese ulaştırmak istiyorlar ise; ilgili adreslere zarf paket ya da eşyaları kısa süre içerisinde ulaştırılmış olur. Bu kurye kapsamında zarf paket ya da eşya gönderimi yapmak isteyen şahıs ve şirketler; normalde kurye hizmetine oranla daha yüksek meblağ ödemek durumundadırlar. Zira bu hizmet; normalde 3-4 saatlik bir süreçte teslim edilmesi gereken iletilerin, 1-2 saatlik bir süreçte teslim edilebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu yüzden genel olarak normal kuryeden alınan ücretin 2 katı; ileti göndermek isteyen şahıs ya da şirketlerden talep edilmektedir. Bu bağlamda 2 katı fiyat ödeyerek acil yetiştirilmesi ve ilgili adreslere ulaştırılması gereken zarf paket ya da eşyalarınızı gönderebilme fırsatı bulmaktasınız. İnsanlara hızlı teslimat politikasıyla hizmet etmekte olan acil kurye olanağı; şahıs ya da şirketlerin aciliyeti olan işlerinin bir an önce sonlandırılmasına fırsat sunar.acil kurye nedir, acil kuryenin farkları, acil kuryenin diğer kuryelerden farkı

Bu işte çalışmak isteyen kişi ya da kişilerin hayli titiz ve dikkatli bir çalışma sergilemeleri önem arz etmektedir. Zira bu alanda yapılacak olan çalışma; ciddi titizlik ve dikkat isteyen bir iş olmaktadır. Bunun nedeni ise; normal kuryeye oranla daha hızlı bir şekilde ilgili adreslere, ilgili zarf paket ya da eşyaların ulaştırılması olmaktadır. Bu işte çalışmak isteyen kişi ya da kişilerin elinin ayağının tutuyor olması ve görme ya da işitme organlarında ciddi sağlık problemlerinin bulunmuyor olması öncelikli önem arz eden durumlar arasındadır. En az ilkokul mezunu olma şartı, iyi derecede Türkçe bilme kuralı ve kuvvetli harita bilgisine sahip olunması gibi özellikler bu alanda çalışmak isteyenlerde aranılan şartlar arasındadır. Bu özellikleri sağlayan kişi ya da kişiler; hızlı ve titiz olmaları durumunda, acil kurye hizmeti bünyesinde iş bulabilirler. Acil kurye hizmeti kapsamında bu şartları sağlayan kişi ya da kişiler farklı çalışma sistemlerinden hangisi istiyorlar ise; ilgili çalışma sistemiyle kazanç sağlayabilirler.

yaya kuryelik yapma, nasıl kurye olunur, yaya kurye olma

Nasıl Yaya Kurye Olunur?

Günümüzün iletişim çağında farklı bir yeri olan yaya kuryeler hızla yayılmaktadır. İnsanlar sipariş ettikleri ürünleri bir şahsın getirmesinden güven duyarlar. Kendi aldığınız bir ürünü bu sayede siz de güvenle kullanabilirsiniz.yaya kuryelik yapma, nasıl kurye olunur, yaya kurye olmaYaya kuryeler sayesinde iş ilanlarınızı, yeni açtığınız mekânınızın ilanlarını, tanıtım yapmak istediğiniz ürünlerinizin ilanlarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu ilanları dağıtırken hem verdiğiniz ilanın kesin olarak dağıtıldığına emin olacak hem de dağıtılan yerleri kolayca tespit edebileceksiniz. Dağıtılan bu ilanlar mutlaka insanların dikkatini çekecektir. Güven duyduğunuz kişilere dahi emanet edebileceğiniz bu ilanlar sayesinde daha çok kişiye ulaşma imkânı bulabileceksiniz. Apartmanlarda yaşayan ev hanımlarına,  dükkânlarında çalışan ve çıkamayacak durumda olan iş sahiplerine, okullarında eğitim gören öğrencilere dahi bu kuryeler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yaya kuryeler elçiliklerde, bankaların kart dağıtım bölümlerinde, el ilanları dağıtmakta, özel şirketlerin önemli işlerinde özellikle kullanılan kalifiye eleman olarak çalışmaktadırlar. Bu işleri yaparken deneyimli olmaktan çok güler yüzlü, insan ilişkileri kuvvetli olan kişiler daha çok tercih edilmektedir. İnsanlara ne kadar güler yüz göstererek samimiyet kurarsanız size o kadar güven duyacaklardır. Kapıdan aldığınız ürünleriniz size ne kadar çabuk gelmesini istiyorsanız sizde bu kuryelere o kadar çabuk ulaşmalısınız. Kuryeler,  müşteri memnuniyetini arttırmak için seçtikleri elemanlara önem vermektedir. Bu da bu işin ne kadar ciddi olduğunun göstergesidir. Bankalar kişiye özel kredi kartlarını gönderirken en çok elden teslimat yapılmasını önermektedirler. Postada kaybolma ihtimalini göze alamazlar. Çünkü kişinin bilgilerinin bulunduğu bu kartlar hiçbir zaman başkalarının ellerine geçmemelidir.

Kurye olmak kişinin kendi tercihidir. Bu işi yapmak istediğinizde internet sitelerinden araştırarak başvuru yapabilir ya da kendiniz direkt olarak iş başvurusu yapabilirsiniz. İşe başlamak için yaşınız, eğitim durumunuz, boyunuz, kilonuz, cinsiyetiniz hiç önemli değildir. Mesai saati ile birlikte başlayan dağıtım işlemi akşam mesai saati bitimine kadar devam etmektedir. Mesai saati dışında çalışan kişiler prim almaktadır. Devamlı bu işi kendilerine iş edinen kişiler maaşa bağlanarak asgari ücret düzeyinde ücret almaktadır. Sigortası da yatan daimi çalışanlar hayatlarını gezerek de kazanma şansına erişecektir.