kripto

2021 Yılının En İyi Kripto Para Birimleri (1.Kısım)

2021 yılı itibariyle artık piyasada çok daha fazla kripto para birimi bulunuyor. Para birimleri artık ciddi bir şekilde dijital bir dönüşüm yaşıyorlar. Bitcoin her ne kadar bunun başlangıcı hatta şu anda lideri olsa da bu kripto para biriminin de pek çok alternatifi bulunuyor.kripto

2021 yılı içinde pek çok kripto para birimi piyasa girmiş olsa da bunlardan bazıları temelde öne çıkanlar olmayı başardı. Bu kripto para birimleri aynı zamanda yatırımcılarına da yüksek miktarda kar bıraktı. Elbette ki bu sene içinde öne çıkan çok daha fazla kripto para birimi bulunuyor. Ancak sizler için en çok öne çıkan 2021 yılı temel kripto para birimleri listesini derledik.

Ethereum (ETH)

Piyasadaki en iyi ikinci kripto para birimi olarak görülen Ethereum hala bu alandaki hakimiyetini korumaya devam ediyor. 2021 yılı içinde 3 katı değeri kazanmayı başaran bu kripto para birimi hala pek çok yatırımcının da gözdesi olmaya devam ediyor. Kendi içinde pek çok açıdan önemli avantajlar barındırmaya devam ediyor.

Gelecek dönemde Ethereum hakkında çok daha fazla konuşacağız gibi görünüyor. Pek çok forumda Ethereum’un bir gün Bitcoin’i bile geçebileceği düşünülüyor. Elbette ki bunun olacağını öngörebilmek ya da bunun kesin olarak gerçekleşeceğini söylemek pek mümkün değil.

BinanceCoin (BNB)

2021 yılında konuşulmaya değer temel kripto para birimleri arasında kesinlikle BNB yer alıyor. Yıl içerisinde oldukça yüksek miktarda bir artış yaşadı ve kullanıcılarına % 1430 gibi inanılmaz bir kar sağladı. Yaşanan bu artışın ardından da kripto para birimine olan ilgi oldukça artmaya başladı ve yatırımcıların ilgisini çekti. Merkezi olmayan bir sistem ile çalışmakta olan bu kripto para birimi de herhangi aracıya ihtiyaç duymamaktadır. Akıllı sözleşmeleri kullanması da onu çok daha güvenilir bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkarmaktadır.

İlerleyen dönemlerde BNB hakkında çok daha fazla şeyler konuşacağız gibi görünüyor. Eğer bu istikrarını korumaya devam ederse konuşulmaya değer bir kripto para birimi olarak kalmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir