40 Yıllık Hatırları Silmek İçin Türk Kahvesi Peelingi

Zaman istenildiğinde çok yavaş geçen ancak fark edilmediğinde çok hızlı geçen bir şeydir. Zaman geçtikçe her şey her gün adım adım biraz daha değişir. Bu değişime insan vücudu da karşı koyamaz ve değişime uğrar. Erkekler için yüzlerinde oluşan kırışıklar tecrübe belirtisi olarak kabul edilse de bayanlar bu durumdan pek hoşnut değildir. Göz kenarlarında yaşlanmaya bağlı olarak beliren kaz ayakları, yüz derisinin genel görünümünün parlaklığının sönmesi gibi durumlar bayanlar için oldukça zor durumlardır. Hatta bazı durumlarda depresyona dahi sebep olabilmektedir. Çünkü kadınlar yaşlandıklarını kabul etmek istemez, daima genç olduklarını ve öyle kalacaklarını savunurlar. Bu sebepten dolayı da genç görünmek için birçok farklı şey yaparlar. Peeling yapmak da bu şeylerin arasında yer alan etkili bir çözümdür. Kimyasal ve lazer peeling yöntemleri bulunduğu gibi doğal ürünler ile yapılan peeling uygulamaları da bulunmaktadır. Peeling yüz derisinin ölü kısmının soyulup dökülmesi ve yerine yeni deri oluşması için yapılan bir yüz soyma işlemidir. Bu yüz soyma işlemi kimyasal ürünler ile, lazer ile ve doğal birtakım ürünler ile yapılabilmektedir. Türk kahvesi ile peeling yapmak en yaygın olan doğal ürünler ile peeling yapma yöntemidir.peeling yöntemleri, Türk kahvesi ile peeling yapmak, basit peeling yöntemi

Yüzünüzün artık eskisi kadar parlak bir görünüme sahip olmadığını düşünüyorsanız bu durumdan kurtulmak için basit peeling yöntemi olan Türk kahvesi peelingini mutlaka denemelisiniz. Kahve tanecikli yapıda olduğu için yüze uygulanırken ölü derisinin sorulmasını sağlar ve içindeki kafein de yüzdeki kan akışının düzenlenmesinde etkilidir. Bu nedenle kahve ile peeling uygulandığında ölü deri soyulur ve yerine daha güzel bir görünüme sahip yeni deri oluşur.

Türk Kahvesi Peeling Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kabın içine 2 çay kaşığı kahve, 1 çay kaşığı limon suyu ve kahveyi macun kıvamına getirecek kadar su koyun. Kaba koyduğunuz karışımı iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı bir pamuk yardımı ile ya da çıplak eliniz ile yüzünüze daireler çizerek sürün. Uygulamayı yaparken mutlaka daire çizmeye özen gösterin. Bu hareket daha fazla ölü derinin yüzünüzden uzaklaşmasını sağlayacaktır. Tüm yüzünüzü karışım ile kapladıktan sonra kurumasını bekleyin ve kuruyunca ılık su ile yüzünüzü yıkayıp yağsız nemlendirici krem sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir