Akıllı telefonlar ile ne yapılır, akıllı telefon kullanarak yapılabilecekler, akıllı telefon kullanımı

Akıllı Telefon İle Neler Yapılabilir?

Akıllı telefon kullanımı son yıllarda bir hayli yükseliş gösterdi. Bu kadar satışın yükselmesinin sebebi sadece dokunmatik ekranların gelişmesi vb. değil elbette en büyük etken yazılımsal olarak hem telefonların hem de hizmetlerin gelişmesidir. Telefonların yazılımları geliştirilince bunu gören birçok devlet kurumu,  özel işletme vb. gibi yer hizmetlerini sunmak üzere telefon yazılımları yaptırmaya başladı. Hal böyle olunca neredeyse her türlü işlemi cep telefonu üzerinden yapabilmek mümkün hale geldi. Yazımızda sizlere cep telefonunuz ile yapabileceğiniz bazı şeylerden bahsetmek istiyoruz. Akıllı telefonunuz ile yapabilecekleriniz;Akıllı telefonlar ile ne yapılır, akıllı telefon kullanarak yapılabilecekler, akıllı telefon kullanımıBankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz

Günümüzde her bankanın mobil bankacılık kanalları geliştirilmiştir. Cep telefonunuza indireceğiniz bankacılık uygulaması ile istediğiniz her yerde bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme, cep telefonunuza lira yükleme, para transferi yapma ve daha pek çok bankacılık işlemlerinizi cep telefonunuz ile yapabilirsiniz.

Video sitelerinde ya da dizi-film sitelerinde zaman geçirebilirsiniz

Video, dizi ya da film izlemeyi seviyorsanız cep telefonunuz ile internetinizin bulunduğu her yerde eğlenebilirsiniz. İstediğiniz filmi istediğiniz zaman istediğiniz yerden gönül rahatlığıyla ve pratik bir şekilde izleyebilirsiniz. Hangi televizyon kanalını izlemek istiyorsanız ya da ne tür video-film-dizi izlemek istiyorsanız onu internetten cep telefonunuz aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Akıllı telefonunuz ile sosyalleşebilirsiniz

Birkaç yıl öncesine kadar bu cümleyi kursak herhalde güler geçerdiniz ancak günümüzde ne yazık ki sosyalleşme de sanal ortama taşındı. Keşke en azından bu gerçek hayatta kalsaydı dediğimiz bir şey ancak ne yazık ki yapacak bir şey yok. O halde size tavsiyemiz pek insan içine çıkmayı sevmiyor ve sanal alemde hayatınızı yaşamayı tercih ediyorsanız akıllı telefonunuz ile facebook senin twitter benim gezerek sanal dahi olsa sosyalleşebilirsiniz.

Oyun oynayabilirsiniz

Canınız sıkıldığında bir şeyler yapmak istiyorsanız akıllı telefonunuz ile oyun oynayabilirsiniz. İsterseniz online isterseniz de offline olarak telefonunuz üzerinde oyun oynayabilirsiniz. 2 ve 3 boyutlu olarak üretilip piyasaya sürülen bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olan mobil oyunları indirip oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir