ameliyatsız gençleşme, ameliyatsız yüz gençleştirme, ameliyatsız nasıl genç kalınır

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Aynada gördüğünüz yaşlanma belirtileri, hücresel düzeyde meydana gelen olayların bir yansımasıdır. Yaşamın temel taşı olan hücrelerimiz, dokularımızı çeşitli kompleks mekanizmalarla onarır ve yeniler. Bununla birlikte, biyolojik olarak zamanın tüm etkilerine katlanan organizma yaşlanmaya başladığında, rejeneratif mekanizmaları düzgün çalışamaz. Cilt yaşlanmasının ana belirtilerinden biri, süreçte kollajen üretiminin azalmasıdır. Kolajen üretiminden sorumlu olan fibroblast adı verilen hücreler zamanla inaktive olmaya başlar. Bu sürecin ilk belirtileri: Kuruluk, kırışıklıklar ve ciltte sarkma. Bu durum kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur.ameliyatsız gençleşme, ameliyatsız yüz gençleştirme, ameliyatsız nasıl genç kalınır

30 yaşından sonra cilde güç veren kolajen lifler kırılgan hale gelir, kolayca kırılır ve sayıları yılda yüzde bir azalır. Yaşlandıkça, kolajen ve elastin liflerini bir arada tutan parçalanmış malzeme incelir. Deri altına da yayılan bu bağ dokusu hücreler arası boşluğu doldurarak dokuların şekillenmesini sağlar. Liflerin içinde yüzdüğü bu temel maddenin ana bileşeni hyaluronik asittir.

Plasma Lift hangi alanlara uygulanır?

Ciltteki kolajen miktarını artırarak cildi sıkılaştırır, yeniler ve aynı zamanda bir lifting etkisi sağlar. Enjekte edilebilir formda hazırlanan yeni nesil PDO (polidioksanon) ipler, plazma ve aktivatör kokteyli ile birlikte deri altına enjekte edilir. Yüzün herhangi bir yerine uygulanabilen Plazma Lift, yüzün ovaline netlik ve keskinlik kazandırılmasında ve incelmesinde etkili sonuçlar sağlar. Ayrıca çene bölgesindeki sarkıklığın giderilmesi, boyun ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi için de kullanılır. Üst dudak çizgilerini iyileştirmek ve çıkarmak için de en iyi seçimdir.

Uygulama nasıl biçimlendirilir?

Uygulamaların analizi ve belirlenmesi en önemli adımlardan biridir. Tedavi protokolü inceltme, sıkılaştırma ve büyütme ihtiyacına göre belirlenir ve kullanılan dikiş tipleri seçilir. Hücrelerinize enjekte edilen PDO iplikleri, hyaluronik asit, glisin ve prolin gibi esansiyel amino asitleri içeren özel bir kokteyl ile aktive edilir ve dokular kollajen üretmeye başlar.

Herhangi bir yan etki veya potansiyel risk var mı?

Öncelikle plazma kendi hücrelerinizden hazırlandığı için herhangi bir reaksiyon oluşmaz. Takılan ipler PDO yapısının bir parçasıdır ve uzun yıllardır cerrahi operasyonlarda kullanıldıkları için son derece güvenilirdir.

Plazma asansöründen sonra farkı ne zaman fark edeceksiniz?

Fark hemen görünür hale gelir, ancak zamanla sonuçları ortaya çıkar. Hücre göçü tamamlandıktan üç hafta sonra üçüncü ayın sonunda oluşmaya başlayan kolajen lifler, oldukça güçlü ve dayanıklı bir spiral yapıya dönüşür. 12-18 aylık bir süreçte etkilerini yoğunlaştırmaya devam ediyor. İşlemin uzatılması kişinin durumuna bağlıdır: en erken altı ay içinde ve en geç iki yıl içinde.

Kimin için uygundur?

Bu, kolajen dokusunun küçülmeye başladığı kişilerde 30’lardan itibaren yapılabilir. Bu yaş grubunda ağırlıklı olarak yüzü inceltmek ve yüzün ovalini keskinleştirmek için kullanılır. İleri yaş grubunda yüzdeki sarkıklığa bağlı olarak yüz üçgeninin bozulmasını tedavi eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir