arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

Arabalı Kurye Nasıl Olunur?

Arabalı kuryeler, motorlu kuryelerin taşıyamadığı paketlerin nakliyesi için kullanılır. Bazı durumlarda motorlu kuryeler yeterli gelmemektedir. Ebat olarak büyük paketlerin, içinde kırılabilecek eşyalar bulunan paketlerin ya da altın, elmas, pırlanta gibi değerli şeylerin bulunduğu paketlerin motor ile taşınması mümkün olmadığından bu kuryeler ile teslimat yapılır. Arabalı kuryeler, motorlu kuryelere göre daha yavaş bir teslimat yapar. Bunun nedeni de trafiğin yoğun olduğu durumlarda motor kadar avantajlı olmamasıdır.arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

Arabalı Kurye Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

  • Bu kurye sisteminde, araba ile teslimat yapılacağından, arabalı kurye olmak isteyenlerin muhakkak B sınıfı ehliyete sahip olmaları gereklidir. Bu durumda sadece ehliyet yeterli değil, aktif olarak araç kullanabilmek önemlidir. Sürekli olarak trafikte dağıtım halinde olacak olan kişinin trafiğe hakim olması gereklidir.
  • Kuryelerde olması gereken özelliklerden biride, iletişim konusunda problemlerinin olmaması ve güler yüzlü hizmet sağlayabilmeleridir. Müşterilere karşı hoşgörülü ve iyi davranmak önemlidir. Bu yüzden kurye arayan firmalar bu durumu göz önünde bulundururlar.
  • Görme ve işitme duyularında sorun olmayan ya da çok hafif sorunu olanlar, kurye olabilmek için uygundur. Eğer araç kullanımında bir sorun olmuyor ise bu kusurlar kurye olmaya engel değildir.

Arabalı Kurye Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Arabalı kurye olmak için yeterli şartları sağlamanız halinde, size uygun iş ilanlarına göz atmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu işi yapmaya karar verdiyseniz, sabırlı bir şekilde iş aramanız gerekebilir. Çalışma şartlarınızın uyuştuğu bir firma ile anlaşarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Göz önünde bulundurulması gereken önemli bir konu ise, kurye hizmetlerinin büyük şehirlerde yoğun olarak sürdürüldüğü ve küçük şehirlerde böyle bir hizmetin olmamasıdır. Büyük şehirlerde yaşanan trafik sorunları yüzünden, sık sık bu hizmetten faydalanılmaktadır fakat küçük şehirler de böyle bir sorun olmadığından kurye hizmetlerine ihtiyaç olmamıştır. Büyük bir şehirde yaşamak istiyorsanız bu iş gayet uygundur. Ama yaşadığınız şehir küçük ise, zaten araştırma yaparsanız bu tür kurye firmalarının olmadığını görürüsünüz. Bu yüzden kariyerinizi bu yönde şekillendirmeli ve doğru kararlar almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir