arı ilaçlama, arı nasıl ilaçlanır, arı ilaçlama neden yapılır

Arı Nasıl Bir Canlıdır?

Arı uçan hayvanlar ve zar kanatlılar gurubundandır. Arıların toplamda 6 ayağı bulunur. Arı iletişimini ve yönünü bu antenler sağlar. Arılar dünyada bütün kıtalarda görülebilirler. Kanatlı bir hayvan olan arılar yapı olarak diğer böceklerden farklı yapıya sahihtirler. Bal arısı insanlar için çok faydalı bir arı çeşididir. Bu bal arısı türlerinin insana zararları dokunmaz. İnsanlardan ve diğer hayvanlardan zarar gördükleri anda toplu şekilde saldırıya geçerler ve insanı sokarlar bal arısının kuyruk kısmındaki zehri çok azdır. Arılar çiçeğin içerisinde bulunan proteinlerini alır, beslenir, bal yapmakta kullanır. Ağaç çiçeğine konan arı diğer bir ağacın çiçeğine konduğu zaman üzerine bulaşan poleni diğer çiçeğe bulaştırıp döllenmesini sağlar. Fakat yaban arısının insanlar ve doğa için faydaları çiçek, ağaç ve bitkileri döllemesidir. Doğada bu nedenden dolayı müthiş birbirini tamamlayan bir sistem oluşturur.arı ilaçlama, arı nasıl ilaçlanır, arı ilaçlama neden yapılır

Arı bu bakımdan doğanın vazgeçilmezleridir. Arı türleri arasında insanlar için en tehlikeli olanı yaban arıları,halk arasında (eşek arısı)dır. Yaban arısı insanlara birçok zarar verebilirler yani yaban arıları ( eşek arıları). Yaban arısı türleri ve bal arısı türleri ekinlerin ve ağaçların çiçeklerinden öz suları ile onların kurumasına sebep olurlar ve sebze, meyve ve ağaçların hasattın da düşmelere neden olurlar. Petek içinde bulunan yumurtalar bu yerde belli sıcaklığa ulaştığında açılır ve larvalardan yumurtalar çıkar. Yavru arılar uçma işlemi yapan kadar diğer büyük arılar tarafından beslenirler. Koloni halinde yaşayan arılar aralarında sürekli iletişim kurarlar.

Arılar bir tehlike anında hep birlikte saldırıya geçerler. Yaban arıları tehlikelidir, yaban arısı istilasına uğrayan insan ciddi sıkıntılar yaşar. Arı saldırısına uğraya insanın mutlaka sağlık kuruluşuna başvurması gerekir. Arıların bazıları işçi, bazıları askerlik yani koruma görevi yaparlar. Arılar rahatsız edildiklerinde saldırıya geçecekleri için çok dikkat isteyen bir iştir. Arı ile mücadelede için ilaçlama şirketimizden yardım isteyin. Kullanılan ilaç bu haşereye uygun olmazsa etkili olmaz arılar için sıvı ve kokulu ilaçlama en uygun yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir