banyo temizliği, banyo temizliği yapma, banyo temizliği nasıl yapılır

Banyo Temizliğinde Püf Noktalar

Elbette ki evlerin en sık temizlenme ihtiyacı olan bölümüdür banyolarımız. Banyolar nemli olur ve nemli yerler bakterilerin en sık bulunacağı ortamlar durumundadır. Banyoda bulunan klozetler de bakterilerin çoğalmasına ve tabii yayılmasına zemin hazırlar.banyo temizliği, banyo temizliği yapma, banyo temizliği nasıl yapılır

Hayatımızda, günlük yaşamımızda en sık kullandığımız ortam olan banyolarımızı anti bakteriyel ürünler ile en ince detayına kadar temizlemeli ve bu temizleme işlemini belli aralıklar ile tekrarlamalıyız. Aksi halde sağlığımızı olumsuz olarak etkileyecek sorunlar ile karşı karşıya kalabiliriz. Banyo temizliğinde dikkat etmemiz gerekenlere şöyle bir bakalım. En basitinden nemli havlu ve paspaslar dahi tehlike unsuru olabilir. Dolayısı ile havlularımızı çok sık değiştirmeli, gerektiğinde banyo paspaslarımızı da havalandırmalıyız. Eğer bunlar uygulanmaz ise bakteriyel bir ortamın oluşmasına zemin sağlanmış olur. Dikkat etmeniz gereken bir nokta da banyo zeminini ıslak bırakmamamız gerektiğidir. Eğer ıslak ise zemini kurutmanız faydalı olacaktır.

Püf noktalarımıza gelelim. Sağlığınız için banyo temizliklerinizi belli aralıklar ile standart bir şekilde yapmanıza ihtiyaç vardır. Temizliğinizi yaparken anti bakteriyel ürünleri tercih ederek bakteri problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Banyo temizliğinize başlamadan önce tekstil ürünlerini kaldırmalı, havalandırılacak paspas vb. gibi şeyleri havalandırmalı, yıkanacak olan eşyalarınızı da yıkamalısınız. İşe başlarken temizleme özelliği en çok olan ve banyo temizliği için en etkili olan üründen başlamanız faydalı olacaktır. Temizleyeceğiniz öncelikli yer duşakabindir. Duşakabin temizliği çok önemlidir. Çünkü cam ve plastik bağlantılı yerlerinde sararmalar ve küflenmeler olabilmektedir. Aynı şekilde duşakabinlerin camlarında kireç ve su lekeleri de oluşabilir. Bu durumu önlemek için su izlerini gördüğünüz zaman bir bez ile silmeli, banyoda temizlik yapmayı beklememelisiniz. Böylece leke oluşumunu da engellemiş olacaksınız. Ayrıca içeriğinde ağır kimyasallar olan temizlik ürünlerini kullanmayın, sağlığınız için tehdit oluşturmaları mümkündür. Eğer doğal yollar ile banyo temizliği yapmaktan yanaysanız fısfıs şişelere sirke doldurarak da temizliğinizi yapabilirsiniz. İşe yaradığını görürsünüz. Sirkeyi fayans, duşakabin camları ve lavabo temizliğinde kullanın. Küvet temizliğinde krem bazlı temizlik ürünleri tercih etmeniz, çizilmemesi içinde sert temizlik ürünlerini kullanmamalısınız. Klozet temizliğinde ilk kendi hijyeniniz için eldiven kullanmalı, fırça sayesinde gün aşırı temizlemeye özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir