saç beyazlaması, saç beyazlamasına öneriler, beyaz saç için öneriler

Beyazlayan Saçlar İçin Öneriler

Saçlarınızın beyazlamaya başladığını fark etmeniz sizin için küçük bir şok olabilir. Saçlarda ortaya çıkan beyazlar genel olarak genetiğinize bağlı olmakla birlikte 40’lı yaşlarınıza kadar saçlarınız fazla beyazlamayabilir. Ancak 20’li yaşlarında saç beyazlaması ile karşı karşıya kalan pek çok kadın da bulunmakta. Sizde saçlarınızdaki beyaz tellerden rahatsız olmaya başladıysanız bu yazımızdaki önerileri uygulayabilirsiniz.saç beyazlaması, saç beyazlamasına öneriler, beyaz saç için öneriler

-Saç stilinizi değiştirmek saçınızdaki beyazları kapatmak için iyi bir yol olabilir. Örneğin saçınızı her zaman ayırdığınız taraftan değil de diğer taraftan ayırın. Ayrıca saçlarınızı gergin bir şekilde toplamayın. Böylece bazı beyaz tellerin görünmesini engelleyebilirsiniz.

-Saçınızda ilk beyaz teller ortaya çıktığında sanki herkes dikkat ediyormuş gibi hissedebilirsiniz. Aksine çoğu kişi farkına bile varmıyor. Bu nedenle beyazlarınız çoğalana kadar sizde görmezden gelin.

-Saç boyamayı saç beyazlamasına çözüm olarak düşünebilirsiniz. Ancak saçlarınızı boyamadan önce bir kez boyayınca düzenli olarak boyamanız gerekeceğini unutmayın.

-Beyaz ve gri saç düşündüğünüz kadar korkunç olmayabilir. Zira bu renkler en moda saç renkleri arasında yer aldığı için saçını özellikle griye ve beyaza boyatan kadınları görüyoruz. Yüzünüze yakışan saç kesim modellerinden birini kullanarak çok göz alıcı olabilirsiniz.

-Saçlarınızı tamamen boyatmak yerine saç için özel olarak üretilen maskaralardan kullanabilirsiniz. Sadece beyaz tellerinizi boyayabileceğiniz bu maskaralar iki gün kadar saçınızda kalıyor ve saç diplerinizi de rahatlıkla bu maskaralarla kapatabiliyorsunuz.

Evde saç boyamayı düşünüyor ancak renk seçimi konusunda tedirginlik duyuyorsanız sizler için hazırladığımız önerilerin yardımcı olacağını umuyoruz.

-Koyu renk saçlarınız varsa saçlarınızı kendi kendinize platin sarısı gibi bir renge dönüştürmeye çalışmayın. Bu sizin başarabileceğiniz bir işlem değildir kesinlikle kuaför salonuna gitmelisiniz. Aksi takdirde saç renginizi açmak için kullanacağınız kimyasal maddeler yüzünden saçlarınız zarar görebilir. Ortaya çıkan renk ise bir felaket olabilir.

-Saçlarınızı kendiniz boyayacaksanız doğal saç renginizden en fazla iki ton açık ya da koyu bir renk tercih edin. Saç boyası kutularının üzerindeki renkler çoğu zaman aldatıcı olabiliyor. Saçınızın görünmeyen kısmından bir tutam üzerinde deneyerek nasıl görüneceğine bakabilirsiniz.

-Ten rengine göre saç renkleri seçebilmek işin püf noktasıdır. Güneşlendiğinizde çabuk bronzlaşıyorsanız, siyah ya da kahverengi gözleriniz varsa esmer veya buğday tenlisiniz demektir. Esmer bir tene sahipseniz cildinizden daha koyu olan karamel ya da fındık kabuğu gibi renkleri tercih etmelisiniz. Siyah gibi çok koyu bir renk kullanırsanız olduğunuzdan daha esmer görünebilirsiniz. Bal köpüğü saç rengi gibi açık saç renkleri de esmerlere yakışabilmekte ancak bunun için mutlaka saçınızı kuaföre boyatmanız gerekiyor.

-Beyaz bir teniniz varsa küllü sarı ya da açık kahverengi sizin için en uygun renkler olacaktır. Kestane rengi, altın sarısı ve bakır gibi renkler uzak durmanız gereken renkler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir