yaz tatilinde çocuklara yaklaşım, çocuklara nasıl davranılmalı, okul çocuklarına yaklaşım

Bir sömestr tatilinde kötü performans gösteren bir çocuğa nasıl davranmalıyız?

Genellikle ebeveynler, çocuğun ilgili derste neden zayıf olabileceğini az çok bilmelidir. Bu koşullarda, kötü notlar için bir çocuğu kızdırmanın veya cezalandırmanın hiçbir maliyeti yoktur. Çocuğa sakince bunun olabileceği, düzgün çalışmadığı için notunun düşük olduğu söylenmeli ve çocuğu ikinci yarıyıldaki notunu düzeltmeye teşvik etmelidir.

Ebeveynlerin ve öğrencilerin yarıyıl tatillerini etkili bir şekilde kullanırken yaptıkları ana hatalar nelerdir?

Tatil dinlenmedir, ancak dinlenmek, bazı görev ve sorumluluklardan kaçmak, dersleri ve okulu tamamen unutmak anlamına gelmez. Öğrencilerin yaptığı en büyük hatalardan biri son günlerde ödev bırakmaktır. Bu bakımdan ödevlerini tamamlamaya çalışan hem öğrenciler hem de veliler için sorunlar ortaya çıkmaktadır.yaz tatilinde çocuklara yaklaşım, çocuklara nasıl davranılmalı, okul çocuklarına yaklaşım

Bir yarıyılı verimli bir şekilde nasıl geçirebilirsiniz?

Yarıyıl tatilinde tüm görev ve sorumluluklar aynı şekilde yerine getirilmelidir. Günlük bir rutin oluşturmak, her gün 1-2 saat ev ödevi yapmak ve / veya eksiklikleri gidermek gerekir. Ayrıca sinema, tiyatro, konser gibi etkinliklere katılmak, şehir dışındaki akrabaları ziyaret etmek, sosyal etkinliklere katılmak, spor yapmak ve hobiler yapmak tavsiye edilir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken en önemli şey, tatilde çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmektir.

Bir çocuk için ideal günlük tatil programı ne olmalıdır?

6-12 yaş arası çocuklar için günlük programlar, ebeveynleri ve öğretmenleri ile işbirliği içinde hazırlanabilir. Çocuğun hem eğlenmesini hem de dinlenmesini sağlamak, onu yormayacak veya dersi aşırı yüklemeyecek şekilde ödev yapmasını sağlamak gerekir. 12 yaşın üzerindeki çocukların kendi programlarını oluşturmaları daha kolaydır. Günün en verimli saatleri olan sabah en fazla iki saat, değilse akşam +1 saat ödev ve ev ödevlerine ayırmak yeterlidir. Kalan zaman, her öğrencinin isteği üzerine planlanabilir.

Son yıllarda en çok tartışılan konulardan biri de çocuklar tarafından tablet ve bilgisayar kullanımı. Bu teknoloji araçları nasıl olumlu bir şekilde kullanılabilir? Nelere dikkat edilmelidir?

İhtiyaçlar için kullanmak (bir şey araştırmak, bir adres telefon numarası aramak, ev ödevi hazırlamak …), iletişim için kullanmak, eğlence için kullanmak önemlidir. Bağımlılıktan kaçınmak için yetişkinler için bile ihtiyaç ortadan kalktığında dijital olmayan dünyaya dönmek gerekir.

Teknoloji olumlu kullanıldığında çocuğa faydaları nelerdir?

Teknolojinin en büyük avantajı zaman kazandırmasıdır. Çok kısa sürede çok sayıda veriye erişim sağlar. Bu nedenle teknoloji; Çocuk hakkındaki bilgi, daha fazla keşfetmeyi ve okumayı kolaylaştırabilir.

Teknoloji çocuk için kısıtlamalar gerektiriyor mu? Bu sınırlama ne ölçüde olmalıdır?

Bir çocuk arkadaşlarıyla vakit geçirmek yerine saatlerce tablette oturuyorsa, aradığınızda sizi umursamıyormuş gibi davranıyorsa, sizi umursamıyorsa veya sosyal ortamlarda bile tablet telefona ihtiyacı varsa durum ve beslenme, burada büyük bir sorun var. Ebeveynler tarafından belirlenen uygun zamanlarda 6-12 yaş arası çocukları kısa süreli tutmak ve onları daha sağlıklı tutmak için veliler öğrencilerine “Artık en sevdiğiniz yarım günlük oyunu oynayabilirsiniz. saat. “olabilir.” Gibi belirli hedefler belirlemelidir.

Çocuklar hangi yaşta hap almaya başlamalı?

2 ila 6 yaş arasındaki çocukların günde yarım saatten fazla tablet, cep telefonu, bilgisayar kullanmamaları ve hatta TV izlememeleri tavsiye edilir. Bunun nedeni, beyin gelişimi hızla devam eden bu yaş aralığındaki çocukların dikkat sorunları, anksiyete, hiperaktivite gibi sorunlara maruz kalabileceği ses, ışık ve hareket gibi faktörlerin olmasıdır. Altı yaşındaki bir çocuğun hafta sonları yalnızca bir saate ihtiyacı vardır. Daha büyük çocuklarda, duruma, öğrenciye ve ebeveyne bağlı olarak sınırlı ölçüde kullanılması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir