çift terapisi yapımı, çift terapinin faydaları, çift terapinin yararları

Çift Terapisi Nasıl Olur?

Eşler birbirleri iyi tanımadan veya evlendikten sonraki hayat şartlarının zorluğu, ölüm evliliğe 3.kişilerin karışması, cinsellik gibi bir çok sorunların devreye girmesiyle evlilikler çatışma yaşanmasına neden olacaktır. Bu çatışmalar ise insanların yaşamların da sorunlarının olması en rahatsız edici etkendir. Her evlilikte haliyle bazı problemler yaşanmaktadır ancak kimi bazen problemler çiftlerin derin bir hayal kırıklığı yaşamasıyla ve evliliğin devamını da sorgulamaya kadar olay gidebilir. Oysa bu kadar olumsuz olmadan durdurmak da mümkündür.çift terapisi yapımı, çift terapinin faydaları, çift terapinin yararları

Eşler bunu bazen kendileri çözmek için uğraşırlar kendi çabalarıyla ama problemi çözmek becerileri geliştirip başarsalar da çoğu zaman en doğru olanı bu işin uzmanı bir profesyonel ile yardım almak evlilik terapisinin olmasıdır. Hemen akla şu soru gelecektir çift terapisi nasıl olur? Bu terapiye eşlerin birlikte gitmesi çok önemli bir aşamadır.

Evlilikte ki sorunlar nelerdir?

Eşler arasında başlayan ve çözüme gitmeyen sık sık tartışmalar, eşlerin birbirlerine hakaretler sözler kullanması, olumlu duyguların kaybı, duygu ve his kaybı sonucu arkadaşlık başlaması, seks ve canlılığın azalması, birbirlerine karşı soğuk bakış ve davranışlar, iletişim kopukluğu evliliğin sorunlu olduğunun işaretleridir hemen çözüm olarak çift terapisi nasıl olur? Diye düşünülmeli ve hayata geçirip uygulanmalıdır. Bu sorunlardan en çok çocukların etkileneceğini de unutmamak gerekir. Çift terapisi ne demektir? Evlilik terapisinin öğretilen iletişim kurmaktır. Problem çözmeyi, incitmeden konuşmayı öğrenme gibi becerileri oluşturup, ilişkiyi yeniden kurmaya yardım eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir