meme dikleştirme ameliyatı, doğum yapıldıktan sonra meme estetiği, doğum sonrasında meme estetiği yaptırma

Doğumdan Sonra Meme Dikleştirme Ameliyatı

Anne olmak, kadınların hayatları boyunca yaşadığı en tarifi imkansız özel duygularından birisidir. Gebelik ile beraber alınan ve çoğunlukla verilemeyen fazla kilolar beraberinde vücutta deformasyonlar yaratmaktadır. Gebelikten sonra fazla kilolar verilse bile vücuttaki deformasyon kaybolmamaktadır. Vücudu eski formuna somak için özellikle de son zamanlarda meme dikleştirme fiyatlarının düşmesi ile de estetik müdahaler günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir.meme dikleştirme ameliyatı, doğum yapıldıktan sonra meme estetiği, doğum sonrasında meme estetiği yaptırmaMeme Dikleştirme Ameliyatı Doğumdan Sonra Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hamilelik döneminde hormonlarda olan değişiklikler beraberinde vücutta yağlanma, sarkma ve çatlakları getirmektedir. Vücuttaki değişikliklerin en yoğun olduğu bölgelerden birisi de göğüs bölgesidir. Doğumdan ve özelliklede çocuk sütten kesildikten sonra memede görülen sarkma ve memenin üst kısımlarının küçülmesi oldukça sık görülmektedir. Bu değişik her doğum sonrası ve her annede süt versede vermesede görülen değişiklikler içerisinde sayılabilir. Doğum sonrası annelerin göğüsleri için en çok tercih ettikleri estetik ameliyatları arasında göğüs büyütme, göğüs dikleştirme ve göğüs küçültme işlemleri sayılabilir. Meme dikleştirme fiyatları yapılacak olan cerrahi işlemlere göre değişmektedir. Ancak bu göğüs estetiği hem anne hemde bebeğin sağlığı için bebek sütten kesildikten 5-6 ay sonra yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Göğüs estetiği ameliyatı süt kanallarına zarar gelir mi düşüncesini de beraberinde getirmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı sonrası her anne gönül rahatlığıyla süt verebilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatlarının günümüzde yeni anneler için oldukça sık tercih edilmektedir. Bunu sonucunda da meme dikleştirme fiyatları oldukça uygun bir hale gelmiştir.

Doğumdan Sonra Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Doğum sonrası yapılan meme estetiğinde, memeye hem büyütme hem de dikleştirme işlemi aynı anda yapılması gerekmektedir. Çünkü doğum sonrasında çoğu yeni doğum yapmış annelerin göğüslerinin içi tamamen boşalmış olabilmektedir. Böyle bir durumda memede yeterli doku olmaması sebebiyle silikon tutmayacağı için memeye hacim kazandırılması gerekmektedir. Hem memeye hacim kazandırmak hem de memeyi büyütmek için silikonlı protez tercih edilmelidir. Meme dikleştirme ameliyatı sonrası hastaların ikinici defa hamile kalması durumunda yeniden emzirme işlemi gerçekleştirilebilir. Güvenilir ve alanında uzman bir estetik cerrah tarafından meme dikleştirici ameliyat yapılması son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir