gıda yönetim sistemi, fss 22000 gıda yönetim sistemi

FSS 22000 Gıda Yönetim Sistemi Nedir?

Çalışan insanlar bütün gün hem bedensel hem de zihinsel olarak yorulurlar.  Her insanın olduğu gibi onların da çalışma saatleri aralığının dışında, belirlenen vakitlerde yemek ihtiyaçlarını karşımaları gerekir.  Büyük firmalar bu ihtiyaçlara en iyi şekilde karşılık verebilmek adına yemek şirketleriyle anlaşırlar. Buradaki önemli nokta anlaşma sağladıkları yemek şirketinin FSS 22000 Gıda Yönetim Sistemi standartlarına uygun olmasıdır. Böylece çalışanları sağlıklı bir şekilde beslenmiş olurlar.gıda yönetim sistemi, fss 22000 gıda yönetim sistemi

Bahsettiğimiz gıda yönetim sistemi hakkında biraz bilgi verelim. FSS 22000 Gıda Yönetim Sistemi uluslar arası çapta kabul görmüş ISO temelli bir belgelendirme programını ifade etmektedir. En kapsamlı gıda güvenliği yönetim sistemlerinden biridir.  Gıda güvenliği için tehlikelerin saptanması ve önlem alınabilmesini sağlar. Sayesinde şeffaf bir gıda zinciri oluşturulmuş olur. Müşterilerin isteklerine ve zamanın şartlarına değişip yenilebilir. Böyle bir uygulama olmasındaki amaç müşteri memnuniyetini sağlamak ve anlaşmaların etkinliğini koruyabilmektir. Bu belgelendirme sayesinde yasal mevzuat şartlarına da uyulmuş olur. Amaç tüketicilerin gıda güvenliğini en üst seviyede sağlayabilmektir. Dışarıya sipariş veren yemek şirketleri, bu uluslar arası belgeyi bulundurulurlarsa daha güvenilir bir yer olduklarının da ispatını yapmış olurlar. Böylece tercih edilebilirlikleri de artmış olur. Bir iş yerleri, oteller, aileler yemek yedikleri yerin bu belgeye sahip olduğunu gördüklerinde rahatlayacaktır. Bu belgeyi alabilmek demek, her türlü yasal olmayan uygulamadan kaçınmak ve tüketicinin sağlığını düşünmek demektir. Tüketiciye, en iyi şekilde gıda güvenliğini koruyarak hitap ettiği için kamu ve özel sektör arasındaki iş birliğini sağlar. Tüm bu sonuçlar tüketicin lehinedir.

Yemek yediğiniz yerden dolayı sonradan ağrı sancı çekip sağlığınıza zarar verecek tüketimlerde bulunmamak için  FSS 22000 Gıda Yönetim Sistemi belgelendirmesine uygun çalışan yemek yerlerinden beslenmeniz, sağlınız için en doğru karar olacaktır. Bir çok çalışanın beslenmesindeki sorumluluğu alarak dikkatli davranması gereken bir iş yeri de anlaşma yapacağı yemek şirketini seçerken bu belgelendirmeyi bulundurup bulundurmamasını göz ardı etmemelidir. Hayatta sağlıktan önemli bir şey yoktur. Düzgün beslenmeyen her insan sağlığına gün geçtikçe zarar verir ve bunların sonucundaki rahatsızlığı mutlaka bir gün yaşar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir