kişisel bakım nedir, genel kişisel bakım, kişisel bakım nasıl yapılır

Genel Olarak Kişisel Bakım Nedir?

Kişisel bakım denildiği zaman ilk olarak akla gelen pahalı kuaför mekanların da, pahalı ürünlerle yapılan bakımlardır. Fakat kişisel bakım insanın kendi evinde de rahatlıkla uygulaya bileceği birçok yöntemi bulunuyor. Bunların en başında ise ellere uygulanan bakımlardandır.kişisel bakım nedir, genel kişisel bakım, kişisel bakım nasıl yapılırEllere Uygulanan Kişisel Bakımlar

Bir bayan için veya erkek için de vücutlarında ki en önemli organlarından bir tanesi de ellerimizdir. Her bayan ellerine oldukça fazla ilgi gösteriyor. Ellere gösterilen ilgiler yalnızca manikür olarak algılansa da aslında manikürler sınırlı olmaz. Çoğu bayanların yaptıkları ev işlerinden dolayı elleri bir hayli kurur. Bulaşık yıkayan bayanlar da bu olaya daha çok rastlansa da her bayan bir nebze de olsa kuru eller bulunabilir. Kuru eller için cilt doktorlarının hem de kozmetikçilerin önerdikleri birçok ürün bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de her cilt durumuna uygun el kremleri vardır. El kremleri elleriniz de ki kuruluğu giderirken aynı zamanda içerdiği mineraller sayesin de cildinizi besleyebilirsiniz. Erkekler her ne kadar bu konular da bayanlar kadar hassas olmasalar bile sert geçen kış şartların ellerimizin etkilenmemesi için alınabilecek en iyi önlemlerden bir tanesi de tabi ki el kremidir. Pahalı mekanları sizlere vaat ettikleri ürünlerin yanın da kendinize gerek fiyat gerekse de içerik olarak en uygun ürünü aldığınız takdirde sizlerde pamuk gibi eller sahip olunabilir. Özellikle de bayanlar 15 günde bir ya da 30 gün de bir yapılan manikürler kimi zaman tırnakların kenarlarındaki etlerin tırnak içine doğru büyüyerek tırnak da dolama olma ihtimalini artırabilir. Çok sık manikür yapmak da el sağlığınızı kötü manada etkiler. Gün içerisin de ellerinizi sık sık yıkamaya özen gösterin. Kullandığınız malzemelerin içerisin de kimyasal maddelerin olmaması özen göstermeniz gerekir. Evde ya da bir kuaför dükkânın da yaptırdığınız manikür de kullanılan malzemeler steril olmasını da oldukça özen göstermeniz de fayda vardır. El bakımı he insanın en çok dikkat ettiği noktalardan biridir. El tırnaklarının kesimi de bir hayli önemli bir konudur.

Genel Olarak Kişisel Bakım Nedir?” hakkında 1 yorum

  1. Yataktan kalktıktan sonra açık pencere önünde derin nefes alıp verin. Güne bol oksijen depolayarak başlayın (30 saniye).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir