drive

Google Drive Kullanmak için 5 neden!

  1. Gönderen Kişiye Göre Belge ve Dosyaları Aratmak.
  2. Hızlı bir şekilde sunum, excel ve metin oluşturabilmek.
  3. Sürükle ve Bırak özelliğini istediğiniz kadar kullanmak.
  4. İsterseniz Web üzerinden isterseniz de Uygulama olarak kullanabilmek.
  5. İnternet Sitelerinin kaynaklarını direkt Google Drive’a kaydedebilmek.drive

Google Drive özelliği

Bu hizmeti kullanırken bile fark etmeyeceğiniz veya fark etmekte zorlanacağınız bazı özellikler bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı;

  1. Gmail ile ortaklaşa çalışır: Gmail ve Google Drive verileri aslında bir arada toplanır. Dikkat ettiyseniz gelen mail ve gönderdiğiniz mail içerikleri direkt olarak Google Drive’a gider.
  2. Çevrim dışı kullanmak: Eğer internetten uzakta bir çalışma ortamındaysanız ve belgelerinize erişemeyeceğinizi düşünüyorsanız sorun yok. Google Drive internetiniz olmadığında bile kullanmaya devam etmenize izin verir.
  3. PDF’İ Görüntüye dönüştürmek: Size gelen veya göndereceğiniz bir PDF dosyasını PNG hale dönüştürerek işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Google Drive Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?

Google Drive hesabınıza giriş yapabilmeniz için öncelikle bir Google hesabınız olması gerekmektedir. Google kullanıcılarına istedikleri kadar dosya sunma hizmeti vererek herkesi memnun etmeye çalışmaktadır. E-tablolar, slaytlar ve daha bir çok özellik ile dilediğinizi oluşturabilmeniz mümkündür. Google hesabı açmanız için Gmail uygulamasına veya web adresine giderek yeni bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz.

Google Drive’ı kullanmak için giriş yapmak istiyorsanız:

  1. İnternet adresi veya mobil uygulamasına giriş yapıyoruz.
  2. Ardından karşımıza gelen yerden ‘’Drive’ınıza Gidin’’ butonuna tıklayarak e-posta adresimiz sayesinde şifremizi girerek giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra Google’ın sunduğu sınırsız hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Elinizde bulunan herhangi bir belgeyi PDF haline de çevirebilmektedir. Diğer uygulamalardan farklı olarak sunduğu özellik ise Çevrimdışı çalışmaktır. Telefon, tablet veya bir bilgisayar hangisi olursa olsun istediğiniz yerde istediğiniz zaman çalışabilmeniz mümkündür.

Google Drive Kimindir?

Tamamen Google arama motoru tarafından oluşturulmuştur. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’dir. Python yazılım diliyle yazılan bu hizmetin üye sayısının 1 Milyondan fazla olduğu da söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir