görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Görünmez Diş Teli Mi Yoksa Metal Diş Teli Mi?

Diş teli taktırmak isteyen kişilerin karşılarına bu alanda birçok seçenek çıkmaktadır. Diş teli çeşitlerinde sağlanmış olan çeşitlilik sayesinde diş teli taktırmak isteyen kişiler; istedikleri diş telini taktırabilme fırsatına sahip olmaktadırlar. Öncelikle diş hekimine muayeneye giden diş teli taktırmak isteyenler kişilerin diş ve çene yapısı incelenmektedir. İncelemeden sonra, kişinin isteği doğrultusuna takılacak olan diş teline uygun kalıp alınmaktadır. Bu kalıp daha sonra diş hekimi tarafında verilen uygun tarihte kişinin dişlerine diş teli olarak takılmaktadır. Diş teli takılmadan önce diş teli taktırmak isteyen kişilere sunulan diş teli çeşitleri şu şekilde olmaktadır:görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

  • Metal diş telleri,
  • Dişin arka tarafına takılan lingual adı verilen diş telleri,
  • Şeffaf görünümlü diş telleri.

Yukarıda yer alan diş teli çeşitlerinden istediğiniz diş telini seçerek, doktorunuzun hazırlayacağı kalıp doğrultusunda dişlerinize taktırabilirsiniz. Bu diş telleri içerisinde yer alan metal diş telleri daha çok küçük çocuklara ebeveynleri tarafından tercih edilerek takılmalıdır. Yaşı ilerlemiş olan kişiler ise; diğer 2 diş telinden birisini taktırmaktadırlar. Dişin arka tarafına takılan lingual adı verilen diş telleri ve şeffaf görünümlü diş telleri yetişkinler tarafından en çok rağbet gören diş telleri olmaktadır. Bu diş telleri görünmez diş teli olarak bilinmektedirler. Bu diş tellerinin metal diş teline oranla farklı özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle bu diş telleri dışarıdan bakıldığı zaman görülmeyen ve bu sayede kişilerin rahatlıkla gülümseyebilecekleri, ağızlarını açabilecekleri diş telleri olmaktadırlar. Görünmez diş teli olarak diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişilere sunulan lingual adı verilen ve şeffaf görünümlü diş telleri sayesinde artık siz de diş tellerini saklayabileceksiniz. Bu sayede hiç kimse sizin diş teli taktırdığınızdan haberi dahi olmayacak.

Görünmez diş teli sayesinde artık siz de çok rahat edecek, diş tellerinizi rahatlıkla diğer insanların görmesinin önüne geçeceksiniz. Özellikle bu diş telleri arasında yer alan şeffaf görünümlü diş telinin çıkarılıp takılabilir özelliği sayesinde katı gıdaları tüketebilecek, bu sayede daha rahat etmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir