cilt bakımı yapma, cilt bakımı yapmanın alternatifleri, pratik yollarla cilt bakımı

Güzellik Göstergesi Cildinize Gereken Önemi Gösterin

Bizleri dışarıya karşı koruyan ve üç tabakadan oluşan bir doku olan cilt, aynı zamanda vücut ısısını koruyarak, su dengesini sağlamada da insanlara yardımcı oluyor. Zararlı maddeleri ter yolu ile vücudumuzdan atmamıza yardımcı olan cildimizin bizlere sunduğu faydalar saymakla bitmiyor. Sahip olduğumuz en büyük hazinelerden biri olan cilt, güzel görünmek için bizlere aracı oluyor. Hal böyle olunca büyük hazinemiz yani cildimize iyi bakmak gerekiyor. Cildimize yeteri kadar özeni göstermeyip, onu ihmal ettiğimizde  neler ile karşılaşıyoruz? Sağlıklı olsak dahi, sağlıksız ve hasta bir görüntünün yanında solgun ve kurucu bir cilt ile baş başa kalıyoruz. Cilt sağlığına özen göstermenin başında ise cildin nem oranını korumak ilk sırada geliyor. Cildin nem oranını korumada, vücudumuza yeterli oranda su almak, tenimizi aşırı soğuk veya aşırı sıcaktan korumak, genel temizliğimize özen göstermenin yanında bizlerin en büyük yardımcısı nemlendirici ürünler oluyor.cilt bakımı yapma, cilt bakımı yapmanın alternatifleri, pratik yollarla cilt bakımıNemlendirici ürünler ve Faydaları

Nemlendirici ürünler cilt susuzluğunu gidererek nem dengesini koruyan ve yine su kaybına bağlı olarak, ortaya çıkan ince kırışıklıkların oluşumu geciktiren, hassas olan cildimizi yıpratacak aşırı soğuk ve aşırı sıcaklardan bizi koruyan, değerli ve günlük bakım rutinimizin olmazsa olması arasında yer alan ürünlerdir. Doğru kullanım ve gerekli özenle, yumuşak, sağlıklı ve daha canlı bir cilde kavuşmak nemlendirici ürünler ile mümkün.

Nemlendirici ürün seçimi Nasıl Olmalı

Nemlendirici ürünler cildin tüm ihtiyacı olan nemi, bize geri kazandırarak sert ve kuru deriyi yumuşatır. Unutmamak gerekir ki her üründe olduğu gibi nemlendirici seçimi de cilt tipine göre yapılmalıdır. Ayrıca hatırlatılması gereken bir diğer nokta, cilt tipinin yağlı olmasının, cildin nemli olduğunun göstergesi olmadığıdır. Yani yağlı bir cilde sahip olan kişilerde nemlendirici ürün kullanmalıdır ve hayatlarında bu ürüne yer vermelidir. Nemlendirici seçiminde sadece yumuşatıcı etkiye sahip değil, nemi tutan ve etkisini uzun süre gösteren ürünler tercih edilmelidir. Nem tutucu nemlendirici ürünler diğer ürünlere nazaran, ciltteki koruyucu yağ tabakasını yenileyerek nemin tutulması için, cilde bir bariyer oluşturur ve cildi kurumaya sebep olan  etkenlerden koruyarak, daha uzun süre nemli kalmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir