justify

Hamile Gecelik Modelleri

Kadınların en özel anlarından olan hamilelik ve doğum anlarında kendilerini rahat hissetmeleri oldukça önemlidir. Özenli doktor ve hastane seçimi gibi büyük ve önemli seçimlerin yanı sıra anne adaylarının oda seçimi, doğum öncesinde ve doğum sonrasında kıyafet seçimi gibi daha ufak seçimlerin de anne adaylarının kendini iyi hissetmeleri için oldukça önemlidir. Doğum başladıktan sonra hastaneye yatırılan anne adaylarının doğum sancısı çekildiği sırada oldukça rahat gecelikler tercih etmesi gerekmektedir. Pamuklu modeller içinden seçilmesi gereken hamile gecelik aynı zamanda etekli olarak seçilmelidir. Etekli olması muayene açısından oldukça kolaylık sağladığından mutlaka pamuklu ve etekli modeller doğum öncesinde, sancı sırasında kullanılması gereken modellerdir.hamile bayan gecelikleri, hamile bayanlar için gecelik modelleri, hamile kadınlar için gecelik

Doğum olduktan sonra lohusa hassasiyetine uygun davranılması gerektiğinden annelerin kendilerini fiziksel açıdan koruması gerekmektedir. Doğum öncesinde kullanılan etekli takımların doğum sonrasında uzun pijamalı takımlarla değiştirilmesi vücudun ısısının koruması açısından önemlidir. Yine pamuklu kumaştan üretilen geceliklerin kullanılması gereken hamile gecelikleri mutlaka bir sabahlık ya da hırka ile desteklenmelidir. Doğum sonrası kanamalar olabileceği için bu kanamalara uygun iç çamaşırları seçilmeli ve vücut ısısını normal seviyede tutacak, anneleri soğuk algınlığı gibi hastalıklardan koruyacak hamile gecelik modelleri tercih edilmelidir. Yalnızca doğum sırası ve doğum sonrasında değil yaklaşık 24 haftalık hamilelikten itibaren anne adaylarının beli sıkı olmayan, üşütmelere karşı çok ince olmayan kumaşlardan ve sentetik olmayan doğal kumaşlardan üretilen gecelikler tercih edilmelidir.

Gecelik ürünlerinde kullanılan kumaşlar en genel anlamda pamuklu kumaşlar olup bunun yanı sıra fantezi gecelik ürünlerinde ise daha çok saten ya da ipek kumaşlar kullanılmaktadır. Gecelik ürünü alınırken uyku boyunca vücutla temas halinde olacağı ve buna uygun olarak kumaşının ve kullanılan boyaların insan sağlığına zarar vermeyecek içeriklerde kullanılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, gecelik seçiminde renk seçiminin de çok önemli olduğu, renk seçiminin de kullanım amacına uygun bir şekilde seçilmesi gerektiği belirtilebilir. Gecelik seçilirken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğer husus da gecelik modelleri kullanım olarak rahat ve konforlu olmasıdır. Bu hayatın en önemli parçası olan uyku evresinin rahat ve verimli bir şekilde geçirilmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir