hamile pilatesi, pilates nasıl yapılır, hamileler için pilates

Hamile Pilatesi Nasıl Yapılır?

Spor yapmak her yetişkinde olduğu gibi hamile bireyler için de çok büyük faydalar sağlar. Bu anlamda özellikle hamile pilates çalışmaları çok dikkat çekmektedir. Anne adayları, hamile pilates uygulamaları ile birçok faydayı sağlayabilmek fırsatına erişirler. Hamile pilatesin bilinen sayısız faydası anne adayları üzerindeki etkilerini dokuz ay boyunca gösterecektir. Hem daha fit bir hamilelik dönemi geçirmek, hem de doğumu kolaylaştırmak adına hamile pilates çalışmaları çok büyük fayda sağlayacaktır. Bu nedenle anne adaylarının dokuz ay süre boyunca sporu hayatlarında çıkarmaması önerilir. Ancak standart bir spor etkinliğinden ziyade yalnızca hamile kadınlara özel olarak yapılan pilates benzeri spor çalışmalarını seçmek daha uygun olacaktır. Çünkü bu tarz spor etkinliklerinde hamileliğe uygun hareketler seçilir. Aynı zamanda yapılan hareketler yalnızca hamilelere fayda sağlayacak şekilde etki gösterir.hamile pilatesi, pilates nasıl yapılır, hamileler için pilates

Hamile Pilatesin Diğerlerinden Farkları

Tahmin edileceği üzere pilates çalışmaları ve hamile pilatesi uygulamaları arasında fark bulunmaktadır. Normal bir pilates çalışması hamile bir kadını zorlayabilir ya da etkisini beklenen şekilde göstermeyebilir. Hamile pilates uygulamaları üzerinde yoğunlaşılması gerekmektedir. Hamile pilateste hareketler tamamen hamileliğe uygun şekilde hazırlanır ve yapılır. Hamile bir kadının bu dönemi çok daha rahat geçirmesi ve doğumda da daha rahat bir süreç yaşaması için pilatesin faydalarından yararlanılır.

Hamile Pilates Faydaları

Hamile pilates uygulamaları sayesinde anne adayları çok daha rahat bir hamilelik ve doğum süreci geçirmekle daha esnek bir vücuda sahip olmaları birçok yönden faydayı beraberinde getirecektir. Özellikle normal doğum yapmayı düşünen kadınlar için hamile pilates çok faydalı olur. Hamilelik sürecinde yapılan pilates, doğumdan sonra bile etkilerini sürdürmeye devam edecek kadar güçlü bir egzersizdir. İyi bir hoca ile yapılan bu egzersizler sayesinde anne adayları diğer doğumlarda bile rahat edebilir. Kalıcı esneklikler ve kas artışı bu şekilde sağlanabilir. Anne adaylarının pilates merkezi ve hocası konusunda titiz bir seçim yapması gerekmektedir. Uzmanlığını hamile pilatesinde almış olan hocalar ile yapılan çalışmalar çok daha etkili olacaktır. Uzmanlar egzersiz yaptırmanın yanında, sağlıklı bir hamilelik dönemi için başka bilgiler de paylaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir