HAMİLELİKLE OLUŞAN KARIN BÖLGESİ PROBLEMLERİ

HAMİLELİKLE OLUŞAN KARIN BÖLGESİ PROBLEMLERİ
Karın germe estetiği
Hamilelik sırasında karın bölgesinde bulunan kaslar orta bölgeden sağ ve sol bölgelere kayarak oluşan bebeğe yer açmaktadırlar fakat doğum sonrasında kaslarda meydana gelen bu değişimler ne yazık ki tekrar eski konumuna gelememektedir. Karın bölgesinde meydana gelen bu gelişmeler sonucuda karın duvarında bir esneklik ve öne doğru bir şişkilik oluşmaktadır. Karın bölgeside gözle örülür kişiyi rahatsız edicek düzeylerde çatlaklar meydana gelir. Hamilik sırasında alınan fazla kilolarda meydana gelen bu deformelerden sonra vücudun iyice bozulmasına özellikle karın bel üst bacaklarda çatlak ve deformasyonlara sebibiyet veriyor.

Karın Çatlakları: Hamilelik öncesinde bayanların vücutlarında bir çok değişiklikler meydana gelir anne karnında ki bebek büyüdükçe annenin karın kasları gevşer ve zamanla açılmaya başlar. Hamileliğin son aylarında gerginlik o kadar artar ki annenin karın kasları iyice gerginleşir ve karın bel kalça ve bacağın üst taraflarında yırtılmalar gözlenir. Bu duruma benzeyen çatlaklar aşırı kilo alıp veren insanlardada görülmektedir.

Karın germe estetiği
Karın germe ameliyatı karın ve göbek bölgelerindeki çatlakları ve fazla yağları gidererek karın duvarını gerginleştirir. Hamilelik döneminde bozulup ta bu ameliyat ile düzeltilemeyecek neredeyse hiçbir karın bozukluğu yoktur.
Karın germe ameliyatı hakkında söylediğimiz söylemlerin buraya kadarı sizlere verebileceğimiyi haberlerdir.Karın estetiği operasyonları ile ilgil vereceğim kötü haber ise karın estetiği ameliyatında bazı eksikler olmasıdır. Bunlardan biri göbek deliğinizin üzerinde kalan çatlakların büyük kısmı karın germe ameliyatı ile giderilemez. Fakat mevcut olan karın ölgesindeki çatlaklar gerginleştirilerek çok daha az belirgin hale getirilirler. Karın germe estetiği ameliyatı karın bölgesi bikininizin içerisinde kalacak olsa da sezaryen izinin iki katı uzunlukta bir iz bırakır ve karın germe estetik ameliyatı bütün estetik ameliyatlar içerisinde en ağrılı olanı ve ameliyat sonrası iyileşme dönemi geç olan bir ameliyattır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir