hangi durumlar botoks uygulanır, botoks ne zaman yapılır, botoks yapılabilecek durumlar

HANGİ DURUMLARDA BOTOKS UYGULANMALIDIR?

Botoks uygulaması, göz çevresinde çatallaşma şeklinde kırışıklıklar oluşmuş, alın ve kaş bölgesinde mimiklerden kaynaklı çizgilerin bulunmasında, dudak çevresi kırışıklıklarında yapılması uygundur. Botoks insanların kendini iyi hissetmesine sebep olacağı için, ruhsal olarak rahatlatıcıdır.hangi durumlar botoks uygulanır, botoks ne zaman yapılır, botoks yapılabilecek durumlar

Botoks uygulaması zaman içerisinde daha uzun etki göstererek, kırışıklıkların azalmasında da etkilidir. Yapılırken çok ince ve sivri iğneler kullanılsa da fazla acı vermeyen bir uygulamadır. Bu sebeple anestezi ihtiyacı olmayan bir işlemdir. Uygulama sonrasında da acı hissedilmeyen botoks, sağlıklı kişilere yapılmalıdır. Botoks uygulamasından sonra yaklaşık olarak 3 – 7 günlük bir süre geçmesi gerekir. Etkisini bu sürede gösterecek olan uygulama, sizi gerçekten şaşırtacak.

Ne yazık ki, botoks uygulaması kalıcı bir şekilde kırışıklıklara etki etmez. Kişilere göre değişen periyotlarla yenilenmesi gerekir. Toksin madde yardımıyla, sinirlerle iletişimi kesilen kaslar, bir süre sonra iletişimi tekrar sağlayacaktır. Genellikle 3 – 6 aylık periyotlar halinde tekrarlanan uygulama kişilerin ruh sağlığına da etkili olacaktır. Kırışıklıklar olmadan daha genç görünmek, herkesi memnun edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir