helal gıda markaları, helal gıda markalarında kalite

Helal Gıda Markaları Sertifika Sürecinin Önemi 

Bizler bir Müslüman olarak bu dünyaya geldik ve bir Müslüman olarak bu dünyadan gideceğiz. Bu nedenle helal gıdalar tüketmek, bizler için çok önemlidir. Peki bir ürünün helal gıda olup olmadığını veya helal gıda damgasının neye göre gıdalara konulduğunu sizlere anlatayım. Helal Gıda Sertifikası, bir kurumun ürettiği gıdaların, üretim aşamasında denetlenmesi ve helal standartlara uygun ise üretime devam edilmesidir.helal gıda markaları, helal gıda markalarında kalite

Firma ürettiği ürünlerin helal gıda kapsamına girmesini istiyor ise, ürünlerinin onaylandığına dair bir helal gıda belgesi de olması gerekiyor.  Helal Gıda Markaları Sertifika Sürecinin Önemi ise şöyle açıklanabilir. Ülkemiz de üretilen bir ürünün öncelikle helal gıda kapsamına girmesi için şu özellikleri taşıması lazımdır. Ürünün içerisinde alkol olmamalı, eti helal olmalı ve içerisinde kullanılan her malzemenin İslami usullere göre hazırlanması gerekir. Bu şartları taşıyorsa zaten ürüne helal gıda damgası basılır. Peki niçin helal gıda sertifikasına ihtiyaç duyuyorduk?

Helal Gıda Markaları Sertifika Sürecinin Önemi Nedir?

Çünkü yaşadığımız ülke Müslüman bir ülkedir. Bu nedenle kimse haram gıda yemek istemez. Müslüman bir tüketici için, üretilen gıdaların son derece hassas testlerden geçmesi gerekir ve Helal Gıda Markaları Sertifika Sürecinin Önemi de kriterler arasındadır. En sonunda helal gıda damgasını alan ürün zaten gönül rahatlığı ile tüketilebilir. Bu nedenle helal gıda damgası son derece önemlidir.  Kısaca, üretim aşamasında ki bir ürün daha henüz fabrikadan çıkmadan, firmanın sahibi ürününün helal gıda sertifikasını almasını ve ürünlerinin helal gıda damgasını almasını istiyorsa, üretim aşamasında, gerekli testleri yaptırması gerekir. Eğer test sonuçları üretilen ürünün helal olduğunu açıklarsa, artık firmanın ürünü helal gıda damgası ile satışa sunulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir