Kilo Verdiren Bitki Çayları

Kilo vermek isteyen ve vücudundaki fazla ödemden kurtulmak isteyen kişilerin baş dostu antioksidan ve ödem attırıcı bitki çaylarıdır. Bu çayların öncelikle sabah aç karnına tüketilmesi sindirim sisteminin ekstra çalışmasını sağlamaktadır. Daha sonra gün içinde tüketilen bitki çayları hem metabolizmayı hızlandırmakta hem de vücutta biriken ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yeme isteğini de bastırdığı için tok tutucu ve kilo verdiren bitki çayları tarifleri de bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü kişilerin kendi metabolizma hızlarına uygun ve en önemlisi kendi damak zevklerine uygun bitkilerden oluşan bitki çaylarını hazırlayarak gün inde tüketmeleri gerekmektedir. Soğuk da tüketilebilecek olan bu çaylarda tatlandırıcı tercih ediliyorsa içine bir miktar tarçın atılması ya da bir kabuk tarçının 10 dakika kadar bekletilerek daha sonra çayın içinden çıkarılması yeterlidir. Çaylarla alakalı bir dipnot da şudur, ülkemizde oldukça popüler olan ve hemen hemen her evde her gün demlenen siyah çayın vücuttaki demir vitaminini düşürdüğü ve b 12 vitamininin emilimini zorlaştırdığı kanıtlanmıştır. Bu yüzden alışkanlıklar bir anda silinemese de siyah çay tüketimi en aza indirilmeli ve mümkünse açık olarak tercih edilmelidir.kilo verdiren bitki çayları, bitki çayları, kilo vermek, bitki çayları ve kilo verme

Ödem Atıcı Bitki Çayları                                                                    

Vücudun su tutması olarak bilinen ödem kilo vermek isteyen kişilerin baş düşmanı olduğundan kişilerin düzenli olarak ödem atıcı bitki çayları tüketmesi gerekmektedir. Birkaç tarif şu şekildedir.

  • Maydanoz: Kilo vermeden öte ödem ve enfeksiyon sökücü bu çayın yapımı için kaynamış suyun içine bir miktar maydanozun hem dallarının hem de yapraklarının atılması gerekiyor. Yaklaşık 15 dakika demlenmeden sonra açık sarıya ulaşan suyu gün içinde yavaş yavaş tüketildiğinde ekstra etkiyi sağlıyor.
  • Yeşil ve mate çayı: Yeşil çayın kilo vermedeki etkisi tartışılmaz bir gerçek. Buna ek olarak mate çayı da dışarıda hazır satılan neredeyse tüm çay karışımlarının içinde metabolizma hızlandırıcı olarak bulunuyor. Bu ikilinin karışımıyla yapılan ve sabah akşam tüketilen çay kilo vermede çok başarılı bir etki yaratıyor.
  • Nane çayı: Ödem attırıcı değil bağırsak ve midedeki gazdan kurtulmak isteyen kişilerin tüketebileceği nane çayı da yine sıcak suyun içine bir çay kaşığı kadar kuru ya da taze nanenin eklenmesiyle hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir