leke giderici kremler, leke kremi içeriği, leke kremlerinin içerikleri nasıl

Leke Giderici Kremlerin İçeriği

Cilt lekeleri genellikle kendiliğinden geçmeyen kalıcı lekeler oluyor.  Lekeler bir kez oluşmuşsa onlara sebep olan olumsuz etkenler ortadan kaldırılsa da cilt eski haline zaman içinde tam olarak dönemiyor.  Kahverengi cilt lekeleri, benler, kızarıklıklar, çiller,  kuruyan sivilcelerden kalan izler şeklinde ortaya çıkan cilt lekelerine karşı başvurulabilecek birçok krem mevcut. Cilt beyazlatıcılar, cildin renk tonunu dengeleyiciler, leke giderici kremler… Gibi.leke giderici kremler, leke kremi içeriği, leke kremlerinin içerikleri nasıl

Bu, fiyat ve marka çeşitliliği arasında önemli olan seçim yapabilmekten ziyade seçimi neye göre yapmamız gerektiği ve kriterimizin ne olması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmaktır. Leke giderici kremlerin içeriği, tercih sırasında ilk inceleyeceğimiz yer olmalıdır. Fiyat bilgisi ancak bundan sonra gelebilir. Çünkü en ufak bir ağır kimyasal veya zararlı yan etki riski olan madde cildimiz için de sağlığımız için de geri dönülmez sıkıntılara sebep olabilir. Bu nedenle sizlerle leke giderici kremlerin içeriğinde bulunması gereken yararlı maddeler ve uzak durulması gereken zararlı maddeler ile ilgili bir inceleme paylaşıyoruz.

Leke giderici kremlerin içeriğine dâhil edilen papatya,  atkestanesi, su teresi özü ve benzeri maddeler ten rengini açmak ve cildin renk tonunu düzenlemek amacıyla kullanılan zararsız maddelerdir. C vitamini de leke giderici kremlerin içeriği için kullanılan ve ciltte kolajen üretimini sağlayıcı etkisi ile de son derece faydalı olan bir maddedir. B3 vitamini beyazlatıcı etkiyi sağlamaya yardımcı olur ve kolajen üretimine katkısı, nem sağlaması ile de kırışıklıkların ince çizgilerin onarımına da faydalıdır.  Meyan Kökü özütü de beyazlaştırıcı etki için kullanılan maddelerden biridir. Ambalajlarda ‘liguorice extract’ veya ‘glycyrrhiza glabra’ şeklinde belirtilen meyan kökü özütü cildin kızarıklarının da giderilmesi için oldukça faydalıdır. Leke giderici kremlerin içeriğinde kullanılan ellajik , arbutin, salisilik gibi hafif antioksidan ve beyazlatıcı etkili asitler de koyu renkli lekelerin tedavisine olumlu katkı sağlar. Kojik asit ( kojic acid), isminde geçen asit kelimesine rağmen faydalı bir içerik bileşenidir. Kimyasal bir beyazlatıcı olan ‘hydroquini’ maddesine alternatif olarak kullanılan kojik aist  reishi mantarından üretilen doğal bir asit.

Leke giderici kremlerin içeriğinde, karşılaştığımızda uzak durmamız gereken en sıkıntılı madde ise cıva. Ve içerik bilgilerinde adı ‘mercurouschloride’, ‘calomel’, ‘mercuric’, ‘mercurio’, ‘mercury’ şekillerinde geçebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir