saç uzatma yöntemleri, doğal yollardan saç uzatma, saç nasıl uzatılır

Saç Uzatmada Doğal Yöntemler

Hem bayanların hem de erkeklerin saç görsellik anlamında en büyük doğal ziynetlerdir. Bu organlar kişilerin psikolojik durumlarını bile şekillendiren bilen bir uzuvdur ve bazen de bu doğrultuda organlar değişiklik arayışında olduklarında ilk başvurdukları değişim aracı olabilmektedir. Ancak saç uzatılması gibi bir durum var ise bu biraz zaman almaktadır. Bu süreyi en aza indirgemek ve ayrıca saçlara bakım yapmak için kullanılabilecek doğal yöntemler de vardır. çok cüz-i maliyetle kendi mutfağınızda hazırlayacağınız bu bakım kürleri değme kozmetik ürünlere ve kremlere taş çıkaracaktır.saç uzatma yöntemleri, doğal yollardan saç uzatma, saç nasıl uzatılır

İşte bu ürünlerin kullanış yöntemleri;

Soğan ve tarçınla saç uzatma: Bir kapta diş sarımsak, bir baş soğan ve bir adet tarçın çubuğunu 20 dk kadar kaynattıktan sonra soğuması için bırakın ve soğuyunca saç ve saç diplerine masaj yaparak yedirin. Günlük olarak karışımı hazırlamanız gerekmektedir ve en az bir hafta bu yöntemi tekrarlamalısınız.

Patatesle saç uzatma: Patatesin suyunu mutfakların vazgeçilmezi haline gelen katı meyve sıkacağı ile sıkın, bir yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı balla karıştırıp saçlarınızı bu meydana gelen karışımla ovalayın. Yarım saat kadar beklettikten sonra durulamayı ılık su ile yapın.

Saçlarınızın uzamasına engel olan saç kırıklarını aldırın ve düzenli olarak saçlarınızı tarayın. Saç diplerindeki kan akışını saç taramak hareket sağlayacağı ve saç diplerine masaj etkisi yapacağı için genel olarak saçların sağlığını arttıracak ve uzamasını da hızlandıracaktır.

Doğal yağlarla saçları hızlı uzatma: Yine cilt bakımında olduğu gibi doğal yağlar saç bakımında ve dolayısıyla da saç uzatmada da ivme etkisi sağlar. saçı, saç diplerinde oluşabilecek sorunların tümü ve saç sağlığına karşı tehdit olabilecek tüm sorunlara karşı koruyabilen ve anti bakteriyel olan bu bitkisel yağlarla saç bakımı saçların daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve hızlı uzamanın imkanını verecektir. Bu aşamada kullanılacak yağlar; zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, biberiye, gül yağı ve badem yağlarıdır. Bu yağlarla uygulayacağınız masaj ve parmak uçları ile saç diplerine masaj yapmak etkili bir bakım sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir