sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu sultangazi

Sultangazi Sürücü Kursu A2 Ehliyet

Günümüzde pek çok farklı araç tipi bulunurken, elbette ki her araç grubu için uygun bir ehliyet alınması gerekiyor. Trafikte yasal olarak araç kullanabilmek üzere bazı şartları taşımak, bu şartları belgelendirerek bir sürücü kursuna başvurmak gerekiyor. Bu başvurular değerlendirilerek, kayıt işlemleri gerçekleştirildikten sonra bazı kurslar ve eğitimler alındıktan sonra yapılan merkezi sınavlara giriş yapılmaktadır. Böylelikle başarı sağlamış olan adaylar daha sonra direksiyon eğitimlerine katılarak, direksiyon sınavlarını da geçmesi gerekmektedir.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu sultangazi

Sizlere bu konuda Sultangazi sürücü kursu a2 ehliyet kapsamında yardımcı olabildiği gibi, kısaca A2 ehliyet hakkında bilgilere yer verelim.

A2 sürücü belgesi nedir?

Aslında A grubu ehliyetler motorlu bisiklet, motosiklet ve bu gruba sahip olan diğer özelliklere sahip olan araçların kullanımında uygun görülmektedir. Bu grup içerisinde yer alan A2 ehliyet ise; kullanılacak olan motosikletlerin gücünün 35 kW geçmemesi gerektiği bilinmektedir. Elbette ki gücünün ağırlığa oranı da 0,2 yi geçmediği bilinmesi özellikleri arasında yer alıyor. Yine sepetli ya da sepetsiz olan 3 tekerlekli motosikletler için ise gücü 15 kW geçmeyen araçlar kullanılabilecektir.  Aslında bu bilgilerin kapsamında A2 motorlu bisiklet grubunda ki araçları kullanabileceklerdir.

Kayıt için erekli belgeler

Elbette ki sultangazi sürücü kursu a2 ehliyet kaydı için bazı belgeler gerekmektedir. Bunlardan bazıları ise şöyledir.

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Daha önce alınan ehliyet varsa fotokopisi
  • Öğrenim belgesi, öğrenim durumu, öğrenci belgesi
  • 5 adet fotoğraf
  • Sağlık kuruluşlarından sürücü olmasına her hangi bir engel teşkil etmeyen sağlık raporu
  • Belirlenmiş kurs kayıt ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir