sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu

Sultangazi Sürücü Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Özel motorlu taşıt sürücü kursları, kurs kayıt bedeli olarak aldıkları ücretleri, eğitim ve direksiyon kurslarına karşılık olarak talep etmektedir. Elbette ki bu ücretler her yıl farklılık gösterebildiği gibi kurs merkezine göre de değişiklik görebilmek mümkün olmaktadır. Eğer ki, Sultangazi sürücü kursu fiyatları nedir sorularına yanıt arıyorsanız, sürücü kursu ile iletişime geçebilir ve taksit imkânları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu

Ehliyet çeşitleri nelerdir?

Geçtiğimiz dönemlerde toplamda 7 adet farklı ehliyet türü bulunmaktaydı. Yeni yönetmeliğe göre pek çok farklı ehliyet türü sisteme girilmiş olurken, bunların arasında yer alan B1 ehliyet belgesi de, otomatik vitesli araçlar için hazırlanmış içeriğe sahiptir. Peki, B1 ehliyet nedir ve nasıl alınır?

B1 ehliyet hakkında

Daha önce bildiğiniz gibi direksiyon sınavlarına manuel araçlar ile girme zorunluluğu bulunmaktaydı. MEB tarafında yapılan resmi açıklamaya göre artık otomatik vitesli araçlar ile sınava girebilmek mümkün olacaktır. Elbette ki alınan ehliyette B1 sınıfı kapsamında yer alırken, manuel araçlar için yeterli olmayacaktır. Yani alınacak olan bu belge ile sadece otomatik araçlar kullanılabilecek.

Kayıt hakkında

Yine diğer belgelerde olduğu gibi, Sultangazi sürücü kursu fiyatları nedir sorularının yanı sıra kayıt hakkında da bazı bilgiler önemlidir.

  • Diploma fotokopisi ya da öğrenim belgesi
  • Sağlık raporu
  • Nüfus cüzdanı
  • Fotoğraf
  • Savcılık belgesi
  • Mevcut ehliyet belgesi ve kurs ücreti ile kurs merkezine başvuru yapmanız yeterli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir