tesettür giyim nedir, tesettür giyim tarzı nasıldır, tesettür giyim kıyafetleri nasıldır

TESETTÜR GİYİM NEDİR?

Pek çok kişinin sadece kapalı yeri kalmayacak şekilde giyinmek anlamına geldiğini düşündüğü “tesettür” kelimesinin aslında sadece giyimden ibaret olmadığını görebilmek mümkündür. Tamamen kapanmanın yanı sıra kendini tüm gözlerden koruyabilmek için giyim şekli haline geldiğini ve tesettür giyim olarak kullanıldığını da görmemiz mümkündür. Ancak bu giyim türü vücudunuzu kumaşla kapatmanın yanı sıra kapalı olan yerlerinizin kumaş üzerinden de belli olmaması gerektiği inancı ile oluşturulmaktadır.tesettür giyim nedir, tesettür giyim tarzı nasıldır, tesettür giyim kıyafetleri nasıldır

Kapalı giyinmenin ötesinde tamamen vücudun açık yerlerini ve kapalı olan kısımların belirgin özelliklerini saklayabilmek amacı ile bir giyim türü haline gelmiş olan tesettür giyim günümüzde bazı markaların öne çıkmak amacı ile farklı şekillerde de yanlış bir biçimde kullanıldığı bir giyim türüdür. Bunun da ötesinde birçok kişi bu markaların yanlış üretim modelleri nedeni ile kapandıklarını düşünerek yanlış giyinmiş de olabilmektedirler. Sadece vücudunu kapatmak olmayıp hatlarını da kapatmak anlamına geldiği için ve aynı zamanda kendini göstermemek için giyilen bu ürünlerin allı pullu kıyafetler haline gelmesi de bu ürünlerin giyiliş anlamına uymadığından dolayı daracık üst giyim ürünlerini ve yürüdüğünüzde kalçalarınızı belli eden ürünlerin bu alanda yer aldığını söylemek de oldukça güçtür. Eğer öyle olmuş olsaydı, yani amaç sadece vücudunuzun açık yeri kalmayacak şekilde kapatılması olsaydı bunu pek çok giyim ürünü ile de yapabilmeniz mümkün olurdu. Sonuçta açık giyim tarzına sahip kişilerin de giydikleri uzun kollu ve kapalı üst giyim ürünleri, uzun etek ve elbiseleri de bulunmaktadır. Bu sebeple her kapalı giyim ürününün bu alana girdiğini söyleyebilmemiz mümkün değildir. Dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz ve hiçbir problem yaşamadan tam olarak inançlarınıza göre kullanabileceğiniz giyim ürünlerini bu gruba sokmak mümkündür.

Her kapalı kıyafetin tesettür giyim anlayışına uymadığı görüldüğü için bu anlayışa uygun olan ürünlerin farklı markalar tarafından farklı giyim türleri ile hazırlandığı görülmektedir. Bu alana giren giyim ürünlerinin diğer giyim türlerine göre oldukça farklı olduğunu yaptığınız karşılaştırmalarla anlayabilmeniz mümkündür. Bu sebeple de bu ürünleri her kapalı giyim ürünü ile karıştırmamak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir