vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir, vajinusmus belirtileri

Vajinismus Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cinsel hayatın yolunda gitmesi ikili ilişkiler açısından oldukça önemlidir. Bu durumda dikkatli davranmak ve gerekli sorunları zamanında çözebilmek oldukça önemlidir. Son zamanlarda artarak ortaya çıkan vajinismus hakkında çeşitli bilinmeyenler gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunun ardından bilinmeyenleri uzmanlar çeşitli fikirler ile gündeme getirmeye başladı.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir, vajinusmus belirtileri

Vajinismus cinsel bir sorundur. Ancak sorunlar arasında en hafifi olarak kabul edildiği için kısa süre içerisinde gerekli önlemler alınabilir. Gözde büyütülmemesi gereken ciddi bir sorun olmayan konu hakkında sadece telkinlerle durumun üstesinden gelmek mümkün olduğu için korkulması ve büyütülmesi gereken bir problem olmadığı ifade ediliyor. Bunun ardından hastalık bazı psikolojik problemleri ve bilinçaltında kalan bazı sorunları da beraberinde getirdiği için büyütülmemesi gerekmektedir.

Vajinismus hakkında yapılan çeşitli açıklamalarda sorunun büyütülerek ikili ilişkileri olumsuz bir hale getirilmemesi oldukça önemlidir. Bunun ardından son zamanlarda bu konuda uzman olan doktorlara başvurarak sorunun çözümü için ilk adım atılabilir. Genellikle ilk defa ilişkiye girecek olan kadınlarda daha önce duymuş olduğu kötü ve aslı olmayan hikayelerden dolayı korku ve endişe gibi durumların oluşmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Ya da daha önceki zamanlarda cinsel sağlık kontrollerinde yaşanan bazı müdahalelerin ilerleyen zamanlarda vajinismusa sebep olabileceği ifade ediliyor. Bu durumda geçmişe yönelik müdahalelerin göz önünde bulundurulması ve gerekli önlemlerin alınması oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir