vegan

Vegan Olan Bazı Ünlü İsimler

Hayvan haklarına dayalı vegan beslenme her geçen gün daha popüler hale geliyor. Sadece etten fazlasını içeren bir vegan diyeti, hayvan kaynaklı tüm besin maddelerini tüketmez. Bu nedenle vegan yemeklerin çok katı beslenme kurallarından oluştuğu söylenebilir. Vegan ve vejeteryan diyetleri ile ilgili tüm detayları öğrenmek isteyenler için “Vejetaryen ve Vegan Diyetinde Bilinmeyenler”. yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca dünya çapında hala kabul gören vegan beslenmeyi tercih ederek hayvan zulmünün önlenmesini savunan birçok ünlü isim var. Muhtemelen daha önce hiç duymadığınız bu ünlüleri duyunca çok şaşıracaksınız. Ayrıca veganları yiyerek vücutlarını koruyan ünlülerin vegan hikayelerine de hızlıca göz atacağız.vegan

İşte Dünya Çapında Vegan Ünlüler;

  1. Leonardo DiCaprio… Uzun yıllardır vejetaryen olarak tanınan ünlü ismin son dönemde vegan beslenmeye geçtiği bildiriliyor. Yemek tercihlerini hep bu yönde kullanan ünlü oyuncunun, filmlerinde gördüğünüz çiğ eti sahne arkası, kamera arkası ve ödül törenlerinde yediği yemek sahnelerine aldanmayın. Hayvansever ve hayvan hakları savunucusu Leonardo DiCaprio, hayranlarından bu konuda tüm geri bildirimleri alıyor.
  2. Ellen DeGeneres… Ev sahibi Oscar selfie’sinin mucidi Ellen DeGeneres, hayvan hakları ve beslenme konusunda uzun bir araştırma geçmişine sahip olduğunu söylüyor. Konuyla ilgili onlarca kitap okuyup araştırma yaptıktan sonra vegan beslenmeye geçen Ellen DeGeneres, hayvanları çok sevdiğini vurguluyor. Ayrıca Ellen DeGeneres gibi karısı da vegan.
  3. Alanis Morissette… Kitap okuyorsunuz ve hayatınız değişiyor diyenlerden biri. Eat to Live’ı okuduktan sonra vegan yemeye karar veren Alanis Morissette, bu şekilde yiyerek çok daha sağlıklı hissettiğini söylüyor. Ayrıca vegan beslenen ünlü şarkıcı, bu şekilde daha uzun yaşayacağına inanıyor.
  4. Bill Clinton… Dört kez baypas ameliyatı geçiren eski ABD Başkanı Bill Clinton, sağlığı için artık vegan beslenmeyi seçtiğini söylüyor. Yaklaşık 10 yıldır vegan diyeti yapan Bill Clinton; Sebzeleri, meyveleri ve bakliyatları çok sevdiğini belirtiyor. Etsiz yaşamanın o kadar da zor olmadığını vurgulayan eski başkan, şu anki hayatından son derece memnun olduğunu iddia ediyor.
  5. Jennifer Lopez… Et yemediğini ve vegan beslenmeye bağlı kaldığını söyleyen ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, yeşillikleri ve sebzeleri daha çok sevdiğini söylüyor. Diyetinde sebzelere ağırlık veren şarkıcı, bu şekilde çok daha iyi ve sağlıklı hissettiğini iddia ediyor.
  6. Brad Pitt… Et ve hayvansal ürünlerden arındırıldığını iddia eden ünlü oyuncu Brad Pitt, sağlığını ve görünümünü korumak için bu yöntemi kullandığını söylüyor. Üstelik eski eşi Angelina Jolie’nin normal beslenmesine rağmen, uzun yıllardır vegan bir diyet uyguladığını ve kendini daha sağlıklı hissettiğini de sözlerine ekliyor. Bu kararında hayvan sevgisinin de etkili olduğunu vurguluyor.
  7. Ariana Grande… Son 7 yıldır vegan olduğunu belirten Ariana Grande, bu sayede kendini çok daha iyi hissettiğini söylüyor. Aynı anda hem sağlığını koruduğunu hem de ömrünün süreceğini iddia eden ünlü şarkıcı, hayvanları da çok sevdiğini söylemeden geçemez.
  8. Miley Cyrus… Miley Cyrus, vegan olmakla ilgili çok ilginç bir hikayesi olduğunu ve Floyd isimli köpeği ölünce uzun süre et yiyemediğini açıkladı. Uzun süre et yememenin ardından kendini daha iyi hissettiğini iddia eden ünlü şarkıcı, olaydan sonra vegan beslenmeye geçtiğini ve çok daha sağlıklı hissettiğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir